Son Dakika Haberler

Ahmet Şık: Bir İçişleri Bakanı düşünün, mafya çıkmış bakanın suçlarını açıklıyor

Ahmet Şık: Bir İçişleri Bakanı düşünün, mafya çıkmış bakanın suçlarını açıklıyor
Okunma : Yorum Yap

Ahmet Şık: Bir İçişleri Bakanı düşünün; mafyanın suçlarını engellemesi gerekirken mafya çıkmış bakanın suçlarını açıklıyor …

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına ilişkin yaptığı konuşmada sert açıklamalarda bulundu.

TBMM’deki İçişleri Bakanlığı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2022 bütçe görüşmeleri tartışmaların gölgesinde sürüyor. 

Bugünkü görüşmelerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hakaretleri sonrası CHP’li ve AKP’li vekiller arasında yumruklu kavga çıkmıştı.    Yumruklu kavganın ardından kürsüye gelen Soylu’nun konuşması tepki çekmiş, Özgür Özel’in Soylu’ya verdiği yanıt sonrasında Meclis’te tansiyon yükselmişti. 

AHMET ŞIK’TAN SERT SÖZLER

TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, kürsüye gelerek Soylu’yu eleştirdi. Şık, şunları söyledi:

”Soylu ile A Haber bitti, şimdi hakikatleri konuşacağız. Türkiye Sedat Peker’i konuşuyor. Sedat Peker’in iddialarına göre 360 kez suç işlenmiş. Kaç dava açılmış?

Birçoğu Soylu ile ilgili olan suçlamaların yalan olduğunu iddia etti. Bir İçişleri Bakanı düşünün mafyanın suçlarını engellemesi gerekirken; mafya çıkmış bakanın suçlarını açıklıyor. 

Patlayan bombalardan bahsedip Efkan Ala’yı suçluyor. Peker’e resmi koruma verilmesinin sorumlusunun Selami Altınok olduğunu söyledi, FETÖ’cülükle itham etti. Metin Külünk’ün ismini tartışmaya açtı, suç işledi. Tehditlerine bütçe görüşmelerinde de devam etti.  Erdoğan’ın talimatı ile yapıldı her şey dedi. Silahlar dağıtılmış ama emri Soylu vermemiş! ByLock’çu vekillerin AKP sıralarından çıkması muhtemel. 

KHK ile işten atılanlar için hesap vereceksin… Çocuğuna pantolan alamadığı için intihar eden baba için hesap vereceksin. Çocuğunu saç kurutma makinesiyle ısıtan anne için hesap vereceksin. Bir sokakta resmi ve sivil faşistlerce katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın, Berkin Elvan’ın, Medeni Yıldırım’ın hesabını vereceksin. ”    

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)