Son Dakika Haberler

Ahmet Şık HDP’den istifa etti

Ahmet Şık HDP’den istifa etti
Okunma : Yorum Yap

Ahmet Şık HDP’den istifa etti

“Demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim”

İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, HDP’den istifa ettiğini açıkladı. Şık, “Kararım bireysel bir politik tutumun yansıması olup herhangi bir komplo teorisine itibar edilmemesi temennimdir” dedi.

İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) istifa ettiğini açıkladı. Şık yaptığı açıklamada, “Kararım bireysel bir politik tutumun yansıması olup herhangi bir komplo teorisine itibar edilmemesi temennimdir. Yolumuz açık önümüz barış olsun” ifadelerini kullandı.

Milletvekili Ahmet Şık, Twitter hesabından yaptığı istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Eş başkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hakim bir anlayışın HDP’nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim.

1 Nisan günü, ilgililerine iletmiş olduğum istifa kararım, bugün (4 Mayıs 2020) itibariyle resmiyet kazanmıştır. Kararım bireysel bir politik tutumun yansıması olup herhangi bir komplo teorisine itibar edilmemesi temennimdir. Yolumuz açık önümüz barış olsun.”

HDP: “İstifa kararı kendi takdiridir”

HDP Merkez Yürütme Kurulu’ndan Şık’ın istifasına yönelik ilk açıklama geldi. Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sayın Ahmet Şık ile Haziran 2018 seçimlerinden bu yana birlikte çalıştık, birlikte emek verdik. İstifa kararı kendi takdiridir. HDP üzerine düşen siyasal ve tarihsel sorumluluğun farkında olarak çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)