Son Dakika Haberler

Ahmet Şık’tan Soylu’ya: Sen haysiyetini menfaatine ezdirmiş birisin

Okunma : Yorum Yap

Komisyonda büyük kavga!

Ahmet Şık’tan Soylu’ya: “Sen haysiyetini menfaatine ezdirmiş birisin”

*Söz konusu görüntüler için TIKLAYIN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık arasında gerginlik yaşandı. Ahmet Şık, kendisine hakaret eden Soylu’ya “Sen haysiyetini menfaatine ezdirmiş bir adamsın” diyerek tepki gösterdi.

Bütçe Komisyonu görüşmelerinde dün, İçişleri Bakanlığı’na bağlı Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün 2022 yılı bütçelerinin görüşülürken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da görüşmelere katılarak bir konuşma yaptı. İleri Haber’in haberine göre, Komisyon görüşmeleri öncesi milletvekillerini selamlayan Soylu, Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekilleri tarafından Duvar kitabıyla karşılanırken, İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil de kitabı Soylu’ya hediye etmişti.

Bütçe görüşmeleri sırasında TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık ile Bakan Soylu arasında da çok sert tartışmalar yaşandı. Şık’ın sorularına yanıt vermekten kaçınan Soylu, çeşitli ithamlarda bulunurken; Şık, “Sen haysiyetini, onurunu ezdirmiş bir adamsın” diyerek yanıt verdi. Başkan Cevdet Yılmaz’ın müdahale ettiği tartışma sırasında Soylu kendisine iftira atıldığını öne sürerken, Ahmet Şık ise “Her türlü hesabını vereceksin” sözleriyle yanıt verdi.

Ahmet Şık, ayrıca sosyal medya hesabından “Geçmişte hakaret/küfür ettiğine, menfaati için secde ettikten sonra teşekkürsüz cümle kuramayanlar haysiyet dersi veremez.” paylaşımında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)