Son Dakika Haberler

Ahmet Telli, hakim karşısına çıktı

Ahmet Telli, hakim karşısına çıktı
Okunma : Yorum Yap

Ahmet Telli, adına açılan sahte hesaplardan atılan hakaret içerikli mesajlar sebebiyle hakim karşısına çıktı

Şair Ahmet Telli, adına açılan hesaplardan atılan hakaret mesajları nedeniyle hakim karşısına çıktı.

Kimlik tespiti ile başlayan duruşmada konuşan Telli, “Hakaret eden hesaplar bana ait değil. Benim adım kullanılarak hayran sayfası açılmış. Benim adımda çok fazla sahte hesap var. Beraatimi istiyorum” dedi.

‘İSPATI MÜMKÜN DEĞİL’

Duruşmada söz alan Telli’nin avukatı Gülhan Tabak, “Bize göre idaanamenin kabul edilmemesi gerekirdi. Somut delil yok. Hangi telefondan paylaşım yapıldığı işe ilgili tespit yapıldığı araştırıla bilinir. İsim benzerliği ve kendisine ait fotoların sayfada olması ile ilgili bağlantı kurulmuş ama müvekkilimin internete onlarca fotoğrafı var. Bunun kendisine ait olduğunun ispatı mümkün değil. Müvekkilim tanınan bir şair” diye konuştu.

‘SAVCI HAYALİ İLİŞKİ KURUYOR’

Söz konusu davanın açılmaması gerektiğini söyleyen Telli’nin avukatlarından İlyas Tanyeli ise “Cumhurbaşkanı tarafsız ve bağımsız ilkesini kaybetti artık bir partinin genel başkanı. Siyasi rakiplerine ‘illet’ diyen biri. Bu davanın açılması TCK’da 2016 da yapılan değişikliğe aykırı. Savcılık soruşturması eksik, eksik soruşturma hak ihlalidir. İnternette onlarca hayran sayfası var. Müvekkilim sadece şair değil aynı zamanda yazardır. Bu denli hakaret edemeyecek eğitime aittir. Savcılık bu iddianame ile hayali bir ilişki kuruyor. Bu sayfanın bize ait olmadığını ifade etmemize rağmen dava açıldı. Derhal beraat kararı verilmesini talep ediyoruz. Telli, 2017’de aktif kullandığı hesap dışında başka hesabının olmadığını, diğer hesaplarda yapılan paylaşımların dikkate alunmaması gerektiğini söylemişti” şeklinde konuştu.

‘FACEBOOK VERİ PAYLAŞMIYOR’

Cumhurbaşkanı avukatı Hüseyin Aydın, “Erdoğan’ın devletin başı” olduğunu Anayasanın bunu değiştirmediğini belirti. Paylaşım yapan hesabın verilerinin Telli’nin elektronik hesapları ile eşleştirilmesini talep eden Aydın, Facebook’un Türkiye ile veri paylaşmadığını belirtti.

Telli ‘Ahmet Telli’ adında bir tane az kullandığı Facebook hesabı olduğunu belirtti.

2021’E ERTELENDİ

Mahkeme hakimi, “İnternetten baktım baya hesap var” dedi. Bahse konunpaylalımların kime ait olduğu konusunda yaterli araştırma yapılması ve konu ile ilgili rapor düzenlemesine karar veren mahkeme başkanı bir sonraki duruşmayı 7 Ocak 2021 saat 09.30’a erteledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)