Son Dakika Haberler

Akın İpek’ten Melih Gökçek’e: Misafirliğe gittiğin evi soyan şerefsiz bir aile olarak yaşamak…

Akın İpek’ten Melih Gökçek’e: Misafirliğe gittiğin evi soyan şerefsiz bir aile olarak yaşamak…
Okunma : Yorum Yap

Akın İpek’ten Melih Gökçek’e: Misafirliğe gittiğin evi soyan şerefsiz bir aile olarak yaşamak…

Akın İpek, Koza Holding’e ait Angel’s Peninsula Otelini satın aldığı belirtilen Melih Gökçek’i, misafir olduğu evi soyan hırsıza benzeterek “Evine misafirliğe gittiği evi soyup ‘Anne’ dediği yaşlı kadının bileziklerini çalmak için bileğini kesen şerefsiz bir aile olarak yaşamak..“ dedi.

Akın İpek, Koza Holding’e ait Angel’s Peninsula otelini satın aldığı belirtilen Melih Gökçek’i misafir olduğu evi soyan hırsıza benzetti. İpek, “Evine misafirliğe gittiği evi soyup, ‘Anne’ dediği yaşlı bir kadının bileziklerini de çalmak için; bileğini kesen şerefsiz bir aile olarak yaşamak… ” ifadesini kullandı.

CHP’li Mehmet Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a yanıtlaması talebiyle 11 soru sorarak Melih Gökçek’in 7 yıldızlı Angel’s Peninsula Oteli ile ilişkisinin aydınlatılmasını talep etti. FETÖ’ye finansal destek sağladığı gerekçesiyle TMSF tarafından el konularak satılan Marmaris’teki 7 yıldızlı Angel’s Peninsula Oteli’nin sahibinin Osman Gökçek olduğu iddialarına otelin asıl sahibi olan Akın İpek cevap verdi.

Akın İpek, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, Gökçek’e rüşvet yedirdiği için dokunulamadığını ifade ederek şunları söyledi:

“Ne kadar ağır bir yük, arkadaş… Kendi taşıdığım yükten bahsetmiyorum; evine misafirliğe gittiği evi soyup, ‘Anne’ dediği yaşlı bir kadının bileziklerini de çalmak için; bileğini kesen şerefsiz bir aile olarak yaşamak… Her an, hakikatin ortaya çıkma korkusu ile yaşamak.

Bu şerefsizlere şu an dokunulamamasının bir sebebi; yargı içinde, doğrudan veya dolaylı, bundan rüşvet almış ‘yol arkadaşları’ olduğundan… Kirli ortaklık, sizin anlayacağınız.

Konuşmuyorum, çünkü, bunun yargı içinde rüşvet verdiği ortakları örtbas ederler… Konuşmaya başladığımda; Verecek cevapları olmayacak; Orası garanti…”

Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, satışı yapılan otelin işletmesini şu sıralar Tuğra Makine ve Jeoloji isminde bir firmanın yaptığı, söz konusu firmanın sahibinin Durali Akpınar olduğunu kaydetti. Bekaroğlu, Akpınar’ın kimi kaynaklara göre Söğüt İnşaat’ın Genel Müdürü, kimi kaynaklara göre, Söğüt İnşaat Yönetim kurulunun Başkanı olduğunu, Söğüt İnşaat firmasının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemde belediyen toplam 3.8 Milyar TL tutarında ihale aldığını hatırlattı.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink