Son Dakika Haberler

‘Türban mağduriyeti’ yaratmak için doktor, adı, soyadı, görev yeri verilerek hedef gösterildi

‘Türban mağduriyeti’ yaratmak için doktor, adı, soyadı, görev yeri verilerek hedef gösterildi
Okunma : Yorum Yap

Akit, ‘türban mağduriyeti’ yaratmak için doktorun adını, soyadını, görev yerini vererek hedef haline getirdi: ‘Doktor, türbanlı hastanın kulak muayenesini yapmak için türbanını çıkarmasını istedi”


Koronavirüsle mücadele konusunda aylardır canla başla çalışan ve onlarca meslektaşını kaybeden sağlık çalışanlarına yönelik saldırıları önlemek için tedbirler aranırken, Akit gazetesi bir doktoru açıkça hedef gösterdi.


“Kafadan sorunlu kulak doktoru!”


Kafadan sorunlu kulak doktoru!
Hafız hastaya başörtü zulmü” başlıklı bir haber yapan Akit, Ümraniye Devlet Hastanesi KBB Hekimi H.H.T.’yi hedef gösterdi. Akit’in birinci sayfasından da “Hafız hastaya başörtüsü zulmü” başlığı ile duyurduğu ‘habere’ göre, Saliha Albayrak ismindeki hafız olduğu belirtilen hasta, kulak ağrısı şikayeti ile gittiği Ümraniye Devlet Hastanesi’nde başını açmaya zorlandı ve açmadığı için muayene edilmedi! Ancak Akit’in haberinden de anlaşılıyor ki, Doktor H.H.T., başörtüsü ile muayene etmesinin mümkün olmadığını söylediği hastaya başındaki boneyi çıkarmasına neden olmadığını ancak başörtüsünü çıkarmadan muayene edemeyeceğini ve kulağını temzileyemeyeceğini söylüyor. Saliha Albayrak isimli hasta ise bunun üzerine tedavi olmadan hastaneyi terk edip durumu Akit gazetesine bildiriyor.

Dr. T. ise “İki başörtüsü vardı (boneyi kastediyor), bir tanesini çıkarmasını söyledim. Çıkarmadı. Gerekli mercilere kendisinden şikayetçi olacağım” sözleri ile durumu açıkladı.

Akit gazetesi, buna rağmen görevini yapmak isteyen doktoru hem ‘kafadan sorunlu’ ilan etti hem de hedef gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)