Son Dakika Haberler

Haklısınız Akit! Akit sordu: “Gazeteci özgür ve özgün olmalı, yalakadan, yalancıdan, yancıdan gazeteci mi olur?”

Haklısınız Akit! Akit sordu: “Gazeteci özgür ve özgün olmalı, yalakadan, yalancıdan, yancıdan gazeteci mi olur?”
Okunma : Yorum Yap

Haklısınız Akit!


Akit sordu: “Gazeteci özgür ve özgün olmalı, yalakadan, yalancıdan, yancıdan gazeteci mi olur?”


İktidar yandaşı Yeni Akit gazetesinin yazarı Abdullah Şanlıdağ, bir Akit yazarından beklenmeyen bir yazı kaleme aldı. Şanlıdağ, “Gazeteci özgür ve özgün olmalı, yalakadan, yalancıdan, yancıdan gazeteci mi olur?”  dedi.

Atatürk düşmanlığı, iktidar yandaşlığı ve yaptığı manipülatif haberler nedeniyle sık sık tepkilerin odağı olan Yeni Akit gazetesinde yayımlanan bir yazı okuyucu şaşırttı.

Gazetenin yazarı Abdullah Şanlıdağ, bugünkü yazısında “Gazeteci özgür ve özgün olmalı, yalakadan, yalancıdan, yancıdan gazeteci mi olur?” düşüncesini dile getirdi. Şanlıdağ, “Gazeteci özgür ve özgün olmalıdır. Hakk’ın yanında, şeffaf, dürüst, etik değerlere, kutsallara saygılı, hiçbir siyasi görüşün etkisinde olmayan, hukuka bağlı, istikrarlı bir çizgide yürümelidir. Sahada olmayan; siyasi, aktüel, kültürel, asayiş ve edebi türden haberleri takip etmeyene gazeteci denemez. Üretkendir gazeteci. Sürekli çalışan, topluma doğru haber verendir. Kalemi güçlü, davası haklı bir gazeteciye herkes saygı duyar. Şantajcı, üç kuruşa meyleden, rüzgârın estiği yöne savrulan, yağmur nereye yağarsa tarlasını oraya kaldıran gazeteciye hiç kimse rağbet etmez. Yalakadan, yalancıdan, yancıdan gazeteci mi olur?.. Gazeteci, belden aşağı vurmaz. Yazdığı, yaptığı haberi teyit etmeden yayınlamaz.” ifadesini kullandı. 

Aykırı

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)