Son Dakika Haberler

AKP, 2 yıl sonraki ‘Genel Seçim’ için sandık görevlilerini eğitmeye başladı!

AKP, 2 yıl sonraki ‘Genel Seçim’ için sandık görevlilerini eğitmeye başladı!
Okunma : Yorum Yap

Erken seçim mi geliyor?

AKP, 2 yıl sonraki ‘Genel Seçim’ için sandık görevlilerini eğitmeye başladı!…

💥AKP, Diyarbakır’da 2 yıl sonraki ‘Genel Seçim’ için sandık görevlilerini eğitim programı başlattı. AKP Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın, “Seçime kadar Diyarbakır’daki sandık sayısının üç katı partili gönüldaşlarımızı, seçim gününe ve sandık görevliliğine hazırlayacağız” dedi.

AKP, seçimlere daha iki yıl olmasına rağmen Diyarbakır’da bin kişi ile sandık görevlilerine yönelik eğitim programına başladı.

Ferit Aslan’ın Medyascop’taki haberine göre, AKP Diyarbakır İl Başkanı Şerif Aydın, “Seçime kadar Diyarbakır’daki sandık sayısının üç katı partili gönüldaşlarımızı, seçim gününe ve sandık görevliliğine hazırlayacağız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde başlayan birinci grup sandık görevlileri eğitim programına bin sandık görevlisi katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Alaattin Parlak’ın da katıldığı programda il başkanı Muhammed Şerif Aydın konuştu.

“Devlet, hükümet ve belediye çalışmaları seçim kazanmaya yetmiyor”

Aydın, Haziran 2023 sabahına kadar Diyarbakır’ın gidilmedik hiçbir mahallesini, köyünü ve mezrasını bırakmayacaklarını söyledi. Devletin, hükümetin ve belediyelerin çalışmaları çok değerli olduğunu belirten Aydın, “Fakat sadece bunların seçim kazanmaya yetmediğini geçmişte tecrübe ettik. Bizim birinci önceliğimiz insanların yüreğine dokunarak onları kazanmak. Ama teşkilat olarak da asli görevimiz seçimler ve sandıklardır. Seçim kazanabilmenin de önceliği sandık eğitimi ve sandıklara sahip çıkmaktır. Bizler bugün itibariyle seçime 24 ay kala bu eğitimi bugün Kayapınar ve Yenişehir ilçelerimiz ile başlatmış bulunuyoruz. Gruplar halinde ve her mevsimde tekrar edilecek şekilde, seçime kadar Diyarbakır’daki sandık sayısının üç katı partili gönüldaşlarımızı seçim gününe ve sandık görevliliğine hazırlayacağız. İnanıyoruz ki bizim Haziran 2023 seçimlerindeki kazanacağımız seçimin mimarı, bu sandık görevlileri olacaktır” dedi.

AKP’nin, planlanan seçim tarihinden iki yıl önce sandık görevlileri için eğitim programı başlatması “Acaba bir erken seçime mi hazırlık yapılıyor” sorusunu akıllara getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)