Son Dakika Haberler

AKP engelledi, İBB yapacak! ‘Ozan Arif’, yaşarken küfrettiği Cem Karaca Kültür Merkezi’nde anılacak

AKP engelledi, İBB yapacak! ‘Ozan Arif’, yaşarken küfrettiği Cem Karaca Kültür Merkezi’nde anılacak
Okunma : Yorum Yap

Arif Şirin’in “Ozan” sayıldığı yerde Sivas katliamcısı da “dede” olur!

AKP engelledi, İBB yapacak! Arif Şirin, yaşarken küfrettiği Cem Karaca’nın adının verildiği Kültür Merkezi’nde anılacak!

Milliyetçi -ülkücü Arif Şirin, vefatının yıl dönümünde anılıyor. Yapılacak anma programı, AKP’li Üsküdar Belediyesinin engeline takılırken program için İBB’ye ait bir salonun alındığı öğrenildi. Anma için Cem Karaca Kültür Merkezi’nin verilmesine ise sanatçının oğlu tarafından tepki gösterildi.

Arif Şirin’in vefatının birinci yıl dönümünde düzenlenecek olan anma programı için bütün izinlerin günler öncesinden alınmış olmasına rağmen AKP’li Üsküdar Belediyesi’nin engeline takıldığı Yeniçağ gazetesi tarafından gündeme getirmişti. Programın tertip komitesi adına Yeniçağ’a özel açıklamalarda bulunan Oğuzhan Hasar tarafından, yaptıkları görüşmede AKP’li Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in programın iptaline ilişkin “Ankara’dan gelen baskı”yı gerekçe gösterdiği belirtilmişti.

Salon İBB’den

Öte yandan yaşanan gelişmelerin ardından tertip komitesinin yaptığı çalışma sonucu program için yeni bir salon bulundu. Son durumu Yeniçağ’a değerlendiren Oğuzhan Hasar, “İBB’de çalışan milliyetçi arkadaşlarımızın yardımıyla büyükşehir belediyesine ait bir salonu ayarlayabildik” ifadelerini kullandı.

Anma programının 21 Şubat Cuma günü Bakırköy’deki Cem Karaca Kültür Merkezi’nde yapılacağı bildirildi.

Cem Karaca’nın oğlundan tepki geldi

Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca, anmanın Cem Karaca Kültür Merkezi’nde yapılacak olmasına Twitter hesabından tepki gösterdi. Emrah Karaca, konuya ilişkin bir haberi alıntılayarak, “Bir kaç kez okudum gerçek mi diye…Ozan arif anması Cem Karaca Kültür merkezinde yapılacakmış! Hayat gerçekten çok enteresan be… Sen yaşarken Cem Karaca’ya şiirlerinde,türkülerinde küfür et ama öldükten sonra anman Cem Karaca kültür merkezinde yapılsın! Ne desem bilemedim!” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)