Son Dakika Haberler

AKP içindeki kavga ve itiraflar: “Maaşlı troller”

AKP içindeki kavga ve itiraflar: “Maaşlı troller”
Okunma : Yorum Yap

AKP içindeki kavga ve itiraflar: “Maaşlı troller”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dün akşam verdiği istifa kararıyla, sokağa çıkma yasağının ilan edildiği gece yaşananlar nedeniyle eleştirilerin hedefi olan Erdoğan’ın üzerinden sorumluluğu almıştı. Erdoğan’ın kabul etmediği istifa konusu gündemdeki yerini kaybetti ancak AKP içindeki yankıları sürüyor.

Soylu’nun istifasını duyurmasının ardından flaş bir paylaşımda bulunan AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, “Sana o yetkiyi kimin verdiğini unutma” ifadelerini kullanarak Soylu’ya tepki göstermişti. “AKP’nin Yeliz’i” olarak bilinen Ahmet Hamdi Çamlı, Kadın Kolları Başkanı Çam’a destek verdi.

Çamlı ‘paralı troller’ dedi, ortalık karıştı

Kadın Kolları Başkanı Çam’a destek veren Ahmet Hamdi Çamlı, ona saldıranlara “paralı troller” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine büyüyen saldırı Çamlı’yı hedef aldı. Trollerin
#AhmetHamdiÇamlıÖzürDile etiketi ile attığı tweet TT oldu.

Ne olmuştu?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında cuma günü İçişleri Bakanlığı’nca 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş, ancak kararın 22:00’de açıklanması vatandaşlar arasında büyük paniğe neden olmuştu. Vatandaşların marketlere ve fırınlara akın ederken, sosyal mesafe de ihlal edilmiş ve durum kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

TEPKİLERİN ARDINDAN İSTİFA KARARI

Eleştirilerin çığ gibi büyümesinin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün akşam istifa kararı aldı. Soylu’nun kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)