Son Dakika Haberler

AKP İstanbul İl Başkanı’ndan “DHKP-C militanına” kahve daveti

AKP İstanbul İl Başkanı’ndan “DHKP-C militanına” kahve daveti
Okunma : Yorum Yap

AKP İstanbul İl Başkanı’ndan “DHKP-C militanına” kahve daveti …


AKP’nin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, bir sosyal medya platformunda yapılan canlı sohbet sırasında CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu‘na kahve davetinde bulundu. Canan Kaftancıoğlu’nu “DHKP-C militanı” diyerek hedef alan Erdoğan’ın bu görüşmeye onay verip vermeyeceği ise merak konusu.

Geçtiğimiz hafta AKP İstanbul İl Kongresi ile il başkanlığına getirilenOsman Nuri Kabaktepe, seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’ye kaybedilmesine ilişkin görüşlerini paylaştı.


“SEÇİMİ KAYBETTİK, İSTANBUL’U DEĞİL”

İstanbul’da bir seçim kaybettiklerini ancak İstanbul’u kaybetmediklerini ifade eden AKP İl Başkanı, “Kaybettiğimiz bir seçim var ancak İstanbul’u kaybetmedik. Bu CHP’nin ya da Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı bir seçim değil. Bir takım eksikliklerimiz var ve onları toparlayıp gidereceğiz. İstanbul’un sosyolojisi de seçmeni de AK Parti’nin yanında. Bunu 2023 ve 2024 seçimlerinde gösterecek” ifadelerini kullandı.

CANAN KAFTANCIOĞLU’NA KAHVE DAVETİ

Kabaklıtepe’ye, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun katıldığı bir yayında kendisini ziyaret edeceği söylemi hatırlatıldı. Bundan memnuniyet duyacağını ifade eden Kabaktepe, “İki hemşehri olarak her zaman görüşebiliriz. Buyursun gelsin memnun olurum. Konuşmamız İstanbul’a güç katar. Hemşehrimi ağırlamak, güzel bir kahve içmek istiyorum” dedi.

KAFTANCIOĞLU’NDAN KAHVE DAVETİNE CEVAP


CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ise AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin daveti için; “3 yıldır arzu ettiğim bir şeydi siyasi parti il başkanlarının yan yana gelebilmesi. Kıymetli bir davet önümüzdeki günlerde iletişime geçerek hemşerimin kahve davetine icabet edecek ve görevinden ötürü kendisini kutlayacağım” ifadesini kullandı.

Erdoğan ‘DHKP-C militanı’ demişti


Cumhurbaşkanı Erdoğan, geride bıraktığımız ocak ayında Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylarla ilgili bir soruya verdiği yanıtta “Öğrenciler bu işin içinde değil. Bu işin içinde olanlar terörist. İstanbul İl Başkanı orada, o zaten bir DHKP-C militanıdır” diyerek Canan Kaftancıoğlu’nu hedef almıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)