Son Dakika Haberler

Baskın seçim mi geliyor? AKP, YSK’den bilgi istedi: Seçime hazır mısınız?

Baskın seçim mi geliyor? AKP, YSK’den bilgi istedi: Seçime hazır mısınız?
Okunma : Yorum Yap

Baskın seçim mi geliyor?

AKP, YSK’den bilgi istedi: Seçime hazır mısınız?

AKP’nin erken seçim veya baskın seçim seçenekleri için YSK’den hazır olup olmadığına dair bilgi istediği iddia edildi. YSK’nın ise 60 günden az olmamak kaydıyla hazır olabilecekleri cevabını verdiği öne sürüldü.

İktidar, erken seçim ve baskın seçim seçenekleri için Yüksek Seçim Kurulu’ndan hazır olup olmadığını sordu. YSK’nin ise 60 günden az olmamak kaydıyla hem yurt içi hem yurt dışı seçmenler için hazır olabileceklerini söylediği öne sürüldü. YSK’dan bilgi istenmesi “erken seçimin kapıda olduğu” şeklinde yorumlandı.

Milli Gazete’den Bünyamin Güler’in haberine göre, her fırsatta seçimin zamanında olacağını ifade eden iktidar, YSK’den bilgi istedi. Bu iddia, her an seçimin olabileceği şeklinde değerlendirildi.

YSK, HAZIRLIKLAR İÇİN KOLLARI SIVADI

İktidarın bilgi istediği YSK, olası bir erken seçime karşı kollarını sıvadı. YSK, seçimden önce 160-180 milyon oy pusulası ve zarfın yanı sıra kabin tedarikini yapacak. YSK’nın eksiklikler için ihaleye çıkması ya da doğrudan alım yapması gerekiyor. YSK’nın hem yurtiçi hem de yurtdışı seçmen için hazırlıklarını tamamlayabilmesi için ciddi bir süreye ihtiyacı var.

YSK ise iktidara verdiği cevabında 60 günden sonra yapılacak her seçime hazır olduğunu belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)