Son Dakika Haberler

AKP’li Ağar: Bu ülke, göçük altından ‘başım açık, beni çıkarmayın’ diyenlerin imanıyla korunuyor

AKP’li Ağar: Bu ülke, göçük altından ‘başım açık, beni çıkarmayın’ diyenlerin imanıyla korunuyor
Okunma : Yorum Yap

İsmi tecavüz iddiasıyla anılan AKP’li Ağar: Bu ülke, göçük altından ‘başım açık, beni çıkarmayın’ diyenlerin imanıyla korunuyor…

Eski bakanlardan Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, 41 yurttaşın hayatını kaybettiği 1600’den fazlasının da yaralı kurtulduğu depreme ilişkin açıklamasında “Göçük altından ‘başım açık, beni çıkarmayın’ diyen teyzelerimizin inancı ve imanıyla Allah bu şehri, bu ülkeyi koruyor ” dedi.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın oğlu ve AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, Elazığ’da 24 Ocak Cuma günü meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem sonrası yapılanlara ilişkin konuştu.

Zülfü Tolga Ağar deprem sonrası yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken başı açık kadınların tepkisini çekecek sözler sarf etti.

Ağar’ın tepki çeken açıklaması şöyle:

“Devletimiz güçlüdür, kimsenin şüphesi olmasın. Süratli bir şekilde yaraları saracağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla mağduriyetler hızlı bir şekilde giderilecek. Sayın Cumhurbaşkanımız Elazığlının yanındadır, şüpheniz olmasın. Tüm hemşerilerimizin dün olduğu gibi bugün de devletinin yanında olacağına eminim.

Dün Elazığ, devletine ve milletine sadakatin başkentiydi, bugün de sabrın ve tevekkülün başkenti olacaktır. Göçük altından ‘başım açık, beni çıkarmayın’ diyen teyzelerimizin inancı ve imanıyla Allah bu şehri, bu ülkeyi koruyor. Bu iman bizde oldukça her zorluğun üstesinde geliriz evelallah.”

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın ismi en son bir gazeteciye tecavüz ettiği iddiasıyla ve o genç kadının Ağar’dan şikayetçi olduktan sonra evinde ölü bulunması olayına dair iddialarla anılmıştı.

Sur: Genç gazeteci, Mehmet Ağar’ın oğlu tarafından tecavüze uğradı, şikayetçi olunca evinde ölü bulundu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)