Son Dakika Haberler

Ekonominin durumunu çöp tenekelerinden anlayan AKP’li Cemile Taşdemir’in ‘işçi algısı’ gündem oldu

Ekonominin durumunu çöp tenekelerinden anlayan AKP’li Cemile Taşdemir’in ‘işçi algısı’ gündem oldu
Okunma : Yorum Yap

Ekonominin durumunun iyi olduğunu çöpteki atıkların fotoğrafıyla kanıtlamaya çalışan AKP’li Cemile Taşdemir’in ‘işçi algısı’ gündem oldu

AKP’li Cemile Taşdemir’in işçilerle ilgili algısını ele veren paylaşımına tepki yağdı.

1 Mayıs Bayramı, salgın nedeniyle getirilen sokağa çıkma yasağından dolayı bu yıl ilk kez evlerde kutlandı. Meydanlara çıkamayan emekçiler 1 Mayıs’ı balkonlarından çaldığı marşlarla kutladı.

AKP İl Başkanı Cemile Taşdemir, dün akşamki kutlamalara dair paylaşılan bir balkon fotoğrafını “Bunlar nasıl işçi?” yorumuyla paylaştı. Taşdemir’in paylaşımına tepki yağarken Cemile Taşdemir TT oldu.


‘EN YÜKSEK KİRA 1200 LİRA’


Öte yandan, fotoğrafın çekildiği apartman sakinleri Jurnal Türkiye’ye konuştu. “İlk başta paylaşıma gülüp geçtik” diyen apartman sakinleri, en yüksek kiranın 1200 TL olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Biz hiçbir partiyle, örgütle bağı olmayan işinde gücünde insanlarız. ‘Milyonluk dairelerde oturuyorlar’ denildi. Bu apartmanda en yüksek kira 1200 lira. Burası eski bir gecekondu mahallesiydi, bu evler de yeni yapıldı. Ve oturan insanlar koronavirüs salgınında bile işe gitmek zorunda olan insanlar. Bu süreçte işsiz kalanlar da var. 1 Mayıs resmi bir bayram, bu hedef gösterme neden onu anlamıyorum? Hedef gösteren o paylaşımdan sonra birçok ‘Bunlar terörist’ yorumu da aldık. Dediğimiz gibi gülüp geçtik ama anlam veremiyoruz. Aynı kutlamayı biz 23 Nisan’da da yapmıştık.”

TAŞDEMİR, ÜLKE EKONONİSİNİ ÇÖPLERDE ARAMIŞTI


Cemile Taşdemir, daha önce de ülke ekonomisinin iyi durumda olduğunu çöp tenekesindeki atıkların fotoğrafıyla kanıtlamaya çalışmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)