Son Dakika Haberler

AKP’li Hilal Kaplan: İmamoğlu vatandaşın hayatıyla oynuyor

AKP’li Hilal Kaplan: İmamoğlu vatandaşın hayatıyla oynuyor
Okunma : Yorum Yap

AKP’li Hilal Kaplan: İmamoğlu vatandaşın hayatıyla oynuyor

‘Pelikancılar’ denilen AKP için manipülatif haberler yayan ve trolleri yöneten ekibin önde gelen ismi ve Sabah yazarı Hilal Kaplan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “vatandaşın hayatıyla oynamak”la suçladı.

Koronavirüs salgını nedeniyle hasta sayısı hızla artarken çalışmak zorunda olan büyük bir kesim ya ücretsiz izne çıkmak zorunda kalıyor  ya da tüm risklerine rağmen işine gitmeye devam ediyor.

Tüm bu yaşananlara rağmen, ‘Reis’çi kalemşörlerden Pelikan grubunun önde gelen ismi Hilal Kaplan, Saray’ın sorumluluğunda ilerleyen sürecin gerçeklerini ters yüz ederek kamuoyunu yanıltma peşinde. 

AKP’nin yayın organlarından Sabah‘ın yazarı Hilal Kaplan, ‘görevini yerine getirerek’  koronavirüs salgınına karşı alınan  toplu ulaşımda kısıtlama tedbiriyle ilgili yazdı. Kaplan, bugünkü yazısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu “vatandaşın hayatıyla oynamak”la suçladı.
Kaplan’ın bugünkü (27 Mart 2020) yazısında ilgili bölüm şöyle:

“İmamoğlu ne yapıyor?

İçişleri Bakanlığı, toplu ulaşım araçlarının doluluk oranının yüzde 50’yi geçmemesi yönünde genelge çıkarttı. Fakat aynı hafta İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 30 İETT hattını iptal etti. Aynı şekilde metro ve metrobüs sefer sayılarında da düşüklük yaşandı. Sosyal mesafenin korunmasına dair bu kadar uyarı yapılmışken, İmamoğlu, virüsün en çok yayıldığı ikinci alan olan toplu ulaşımda bu kesintilere giderek vatandaşın hayatıyla oynuyor. Bu yanlıştan bir an önce dönülmesi gerekir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)