Son Dakika Haberler

AKP’li Hüseyin Yayman ‘Hodri meydan’ dedi; Ümit Özdağ’dan yanıt geldi: Süleyman da gelsin

AKP’li Hüseyin Yayman ‘Hodri meydan’ dedi; Ümit Özdağ’dan yanıt geldi: Süleyman da gelsin
Okunma : Yorum Yap

AKP’li Hüseyin Yayman ‘Hodri meydan’ dedi; Ümit Özdağ’dan yanıt geldi: Süleyman da gelsin

AKP’li Hüseyin Yayman’ın Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yaptığı canlı yayın çağrısına Ümit Özdağ yanıt vererek “Hazırım, Süleyman da gelsin” dedi…

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hatay’da Suriyeli nüfusuna dikkat çekerek, ‘Böyle giderse 12 yıl sonra Suriyeliler çoğunluğu elde edecek’ diyen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı “ırkçılık” yapmakla suçladı.

Türkiye’de göçmen meselesi ile ilgili benzer görüştekilere “Gelsinler yüz yüze konuşalım” çağrısı yapan Yayman’a Zafer Partisi Ümit Özdağ’dan yanıt geldi.

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, AKtrollerin sürekli saldırdığı Fox Tv’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu. Küçükkaya programda Yayman’a, Hatay’daki Suriyeli nüfus artışına ilişkin Hatay Büyükşehir Belediyesi Başkanı Lütfü Savaş’ın uyarılarını sordu.

‘BÖYLE BİR FANATİZM OLABİLİR Mİ?’

Savaş’ın “yakında Hatay’ı Suriyeli bir başkan yönetecek” uyarısına yanıt veren Hüseyin Yayman, “Katılmıyorum. Bu tamamen yanlış, bu doğru değil. Bu Türkiye’yi, Hatay’ı, Türk insanını tanımamaktan kaynaklanan ırkçı bir yaklaşım. Ben bunu asla kabul etmiyorum. Ben AK Parti milletvekiliyim. Ben buraya bir günde gelmedim. Çalışmışım. Cumhuriyetin 100’ncü yılına girmişiz. Bu cumhuriyet kimsesizlerin kimsesi olan bir cumhuriyet. Bu cumhuriyet imparatorluğun külleri üzerinden doğan bir cumhuriyet. Böyle bir ırkçı yaklaşım olabilir mi? Böyle bir fanatizm olabilir mi?” dedi.

Yayman, Hatay’ın nüfusunun 1 milyon olduğunu, bu nüfusun yaklaşık 500 binini Suriyelilerin oluşturduğunu söyledi. Yayman, Türkiye’de “resmî rakamlara” göre yaklaşık 4 milyon Suriyeli olduğu ve 194 bin Suriyeliye vatandaşlık verildiğini savundu.

Yayman, Türkiye’deki göçmen meselesi ile ilgili “Gelsinler yüz yüze konuşalım” çağrısını yaptı.  

İsmail Küçükkaya, bu programın moderasyonunu yapabileceğini söyledi.

ÜMİT ÖZDAĞ: HAZIRIM, SÜLEYMAN DA GELEBİLİR

AKP’li Hüseyin Yayman’ın çağrısına Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan yanıt geldi. Yayman’ın açıklamalarını Twitter hesabından paylaşan Özdağ, mesajında Fox Tv’yi de etiketleyerek, “Hüseyin Yayman ben Türkiye’de 8 milyonu aşan sığınmacı ve kaçak meselesini sizinle tartışmaya hazırım. Artık kaçmak yok. Partim izin vermedi yok. İsmail bey yönetsin. Türk halkı izlesin. Bu arada Süleyman’da gelebilir programa.” sözleriyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da çağrıda bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink