Son Dakika Haberler

AKP’li iş insanı Ethem Sancak’tan Rus televizyonuna dikkat çeken röportaj!

AKP’li iş insanı Ethem Sancak’tan Rus televizyonuna dikkat çeken röportaj!
Okunma : Yorum Yap

AKP’li iş insanı Ethem Sancak Rus televizyonuna konuştu: NATO üyeliği Türkiye’nin geçmişten gelen ayıbıdır. Biz Bayraktar’ları satarken böyle kullanılacağını bilmiyorduk

Saray’ın torpilli iş insanlarından Ethem Sancak, Rus televizyonuna röportaj verdi. Sancak, “NATO geçmişten gelen kanserdir, urdur. Teröristleri destekleyen, 2016’da darbeye kalkışan da NATO’dur. NATO üyeliği Türkiye’nin geçmişten gelen ayıbıdır” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesiyle başlayan savaş tüm sıcaklığıyla sürerken geçtiğimiz günlerde Vatan Partisi’nden bir heyetle birlikte Moskova’ya giden iş insanı Ethem Sancak Rusya’da yayın yapan RBK televizyonuna 15 dakikalık bir röportaj verdi.

“NATO üyeliği Türkiye’nin geçmişten gelen ayıbıdır. Bütün liderlerimizi darbelerle indirdiler” ifadelerini kullanan Sancak şunları söyledi:

“Rusya-Ukrayna meselesinde ana suçlu NATO’dur. NATO geçmişten gelen kanserdir, urdur. Teröristleri destekleyen, 2016’da darbeye kalkışan da NATO’dur. Yaptırımlara katılmayacağız çünkü Rusya düşerse Türkiye bölünür, Türkiye düşerse de Rusya için aynı şey geçerli. Erdoğan Zelenskiy’nin ilgisini bu tarafa doğru çekmeye çalıştı, hala çalışıyor. Bayraktar’ları satarken böyle kullanılacağını bilmiyorduk. Rusya ile müttefikiz. S-500 yapacağız, uzaya çıkacağız. 2 gündür Moskova’dayım, 10-20 yıllık stratejik ilişkiler geliştiriyoruz.”

Doğu Perinçek parti heyetlerinin Moskova’ya gittiğini duyurmuştu

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek çarşamba günü Ulusal Kanal’da yayınlanan bir programda Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin yaptığı açıklamada “Bizim parti heyetimiz dün Moskova’ya gitti. Sayın Tugay Şen başkanlığında Şule Perinçek, Erman Sülük ve Ethem Sancak’ın da bulunduğu bir heyet. Çok önemli görüşmeler yaptılar. Rusya’da Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştüler” ifadelerini kullanmıştı.

Independent

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink