Son Dakika Haberler

AKP’li isim Ayasofya kararı sonrası ilk Atatürk’e saldırdı

AKP’li isim Ayasofya kararı sonrası ilk Atatürk’e saldırdı
Okunma : Yorum Yap

Gerçek erimenin AKP’de olduğunu fark etmeyen AKP’li isim, Ayasofya kararı sonrası ilk Atatürk’e saldırdı: Taştan adam eriyor!

AKP İzmir Buca İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Kırdağ, Ayasofya’nın ibadete açılması kararının ardından Atatürk için “Taştan adam eriyor” ifadesini kullandı. Skandal tweetini silen Kırdağ, hesabını da korumalı hale getirdi.

Danıştay 10. Dairesi’nin 1934 tarihli Bakanlar Kurulu’nu kaldırmasının ardından Erdoğan, Ayasofya’yı müze olmaktan çıkaran ve ibadete açan kararı imzaladı.

Haberin ardından AKP İzmir Buca İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Kırdağ, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla, Atatürk için isim vermeden “Taştan adam” ifadesini kullandı.

“GÜNEŞ DOĞUYOR TAŞTAN ADAM ERİYOR”

Ayasofya kararının “emperyal dünyaya bir başkaldırı olmadığını” söyleyen Kırdağ, asıl niyetin ne olduğunu şöyle açıkladı:

“Ayasofya’nın statüsünün değiştirip aslına rücu etmesindeki en büyük mutluluk; bu kararın, emperyal dünyaya bir başkaldırı olması değil, onu müze yapanlara bir başkaldırı olmasıdır. Güneş doğuyor, taştan adam eriyor.”

ÖNCE TWEETİ SİLDİ, SONRA HESABINI KORUMAYA ALDI

AKP’li Ercan Kırdağ, paylaşımından dakikalar sonra tweetini sildi. Daha sonra ise hesabını korumaya aldı. Ancak Kırdağ’ın paylaşımına dair ekran görüntüleri kayıtlara geçti.

Ayasofya’nın müze yapılması kararının alındığı 1934 yılında, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’tü.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)