Son Dakika Haberler

AKP’nin ‘kokocuları’: “Paralar kokaine gidiyor, oohh!”

AKP’nin ‘kokocuları’: “Paralar kokaine gidiyor, oohh!”
Okunma : Yorum Yap

AKP’nin ‘kokocuları’: “Paralar kokaine gidiyor, oohh!”

-AKP’li Kürşat Ayvatoğlu’nun lüks aracında kokain çektiği görüntüleri sosyal medyanın gündemine oturdu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın özel kalemi olduğu iddia edilen Kürşat Ayvatoğlu’nun görüntüleri sosyal medyaya bomba gibi düştü.

Kastamonu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak görev yaptığı iddia edilen Kürşat Ayvatoğlu’nun, son olarak AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın özel kalemi olduğu ve Ankara’da yaşadığı öne sürüldü.

Hamza Dağ’ın basın danışmanı ve özel kalemi olduğu yalanlanırken Gazeteci Muhammet Vefa, Kürşat Ayvatoğlu’nun AKP’li Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın özel kalemliğini yaptığı döneme dikkat çekti.

Kürşat Ayvatoğlu’nun 2014-2019 yılları arasında Kastamonu Belediye Başkanlığı yapan Tahsin Babaş’ın seçim kampanyasında görev aldığı, belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak çalıştığı ve o günden sonra zenginleştiği belirtiliyor…

Yalanlama mı doğrulama mı?

AKP tarafından Ayvatoğlu’nun basın danışmanı veya özel kalem olduğu reddedildi, ancak Ayvatoğlu’nun daha dün Hamza Dağ’ın yanında olduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

AKP AR-GE ve Eğitim Başkanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, dün AKP genel merkezinde düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Mustafa Şen’e devretti.

Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen fotoğraflarda Kürşat Ayvatoğlu’nun da törende Hamza Dağ’ın yayında olduğu görülüyor. Ayvatoğlu, Hamza Dağ’a oturacağı yeri gösterirken toplantı boyunca Dağ’ın yanında ayakta bekledi.

Hamza Dağ: İş akdi fesh edilmiştir

Hamza Dağ, Kürşat Ayvatoğlu hakkında ilk açıklamasını görüntülerin ortaya çıkmasından saatler sonra yaptı. Dağ’ın açıklaması Ayvatoğlu ile ilgili iddiaları hem doğruladı hem yalanladı.

Kafa karıştıran açıklama şöyle:

“Sosyal medyada görüntüleri yayınlanan Kürşat Ayvatoğlu danışmanım veya özel kalem müdürüm değildir. Yaklaşık 1 yıldır genel merkez büro personeli olarak çalışan kişinin dün akşam iş akdi fesh edilmiştir. Şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılmıştır. Yasal sürecin takipçisi olacağız.”

Dağ, şöyle devam etti:

“Uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele en hassas olduğumuz konulardan biridir. Bu konudaki mücadeleyi siyasi ayrım gözetmeksizin hepimiz birlikte yapmalıyız.

Tüm gençlerimizi bu illetten kurtarmaya var gücümüzle çalışmaya devam etmeliyiz.”

Lüks hayat!

Lüks içinde ve şatafatlı hayatlar süren “AKP’nin çocukları” gibi Ayvatoğlu’nun da kolay para kazandığı görülüyor.

Araç içerisinde kokain içtiği an’a ait görüntüleri ile sosyal medyanın gündemine oturan Ayvatoğlu’nun satışa çıkardığı lüks araçları ve AKP’lilerle çekildiği fotoğraflar dikkat çekiyor.

Sosyal medya nasıl tepki verdi?

Ayvatoğlu, gözaltına alındı!

Lüks bir araç içinde uyuşturucu kullandığı görüntülenen ve AKP Genel Merkezi’nde özel kalem görevlisi olduğu belirtilen Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Bazı sosyal medya hesaplarında bir şahsın araç içinde uyuşturucu-uyarıcı madde kullanırken çekilmiş görüntülerinin tespit edilmesi üzerine; olayı gerçekleştirdiği tespit edilen H.K. A. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, hakkında adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Süleyman Soylu, ‘uyuşturucu’ için polise “bacak kırma” talimatı vermişti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uyuşturucuyla ilgili polise şu talimatı vermişti: Bacaklarını kırın!

Soylu, “uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız. Çok net söylüyoruz. Bu 2018 yılında bunların kafasına çökeceğiz ve milletimizi bu illetten kurtaracağız. Ben bir buçuk yıldır bu talimatı veriyorum arkadaşlara. Bulduğunuz zaman gereğini yerine getirin” demişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)