Son Dakika Haberler

AKP’li Metiner: Ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir

AKP’li Metiner: Ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir
Okunma : Yorum Yap

AKP’li Metiner: Ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir…

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Türkiye’deki ekonomik ve siyasal sıkıntıların sorumlusunun muhalefet olmadığını belirterek, “Ekonomik bir başarısızlık varsa, eksiklik varsa, yoksulluk varsa, bu tamamen hükümetimize aittir” ifadelerini kullandı.

Habertürk televizyonu canlı yayını katılan Mehmet Metiner, “ekonomik başarısızlığın iktidara ait olduğunu” ifade etti.

Metiner, açıklamalarında, “Biz hükümetiz evet, partimiz hükümet evet. Dolayısıyla ekonomik bir başarısızlık varsa, yoksulluk varsa bu tamamen hükümetimize aittir” ifadelerini kullanarak AKP içerisinde de bu eleştirilerin yükselmesi gerektiğini dile getirdi.

Metiner şöyle konuştu:

“Bu ülkedeki ekonomik sıkıntıların, eğer varsa siyasal sıkıntıların müsebbibi muhalefet değildir, olamaz. Ülkeyi hangi parti yönetiyorsa başarı da onundur başarısızlık da onundur. Başarıyı takdir etmek herkesin, hepimizin görevidir. Varsa başarısızlığı da eleştirmek hepimizin görevi olmalıdır. Sadece muhalefetin değil. AK Parti’nin içerisinde ülkesini gerçekten seven, ülkesinin çıkarlarını her şeyin üzerinde gören çok sayıda değerli arkadaşlarımız var. Onlar gerektiğinde partisinin yapıp ettiklerini eleştirebilmeliler. Yani onlar da yol gösterebilmeliler, ‘burada bir tıkanıklık var’ diye.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink