Son Dakika Haberler

AKP’li Şamil Tayyar: 50+1’i Sorosçular getirdi

AKP’li Şamil Tayyar: 50+1’i Sorosçular getirdi
Okunma : Yorum Yap

AKP’li Şamil Tayyar: 50+1’i Sorosçular getirdi…

AKP’li Şamil Tayyar, yüzde 50+1 tartışmasına ilişkin “Yüzde 50+1, Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı. Sorosçular getirdi” dedi.

AKP MKYK Üyesi eski milletvekili Şamil Tayyar, YİK üyesi Cemil Çiçek’in ve Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu’nun aktardığına göre AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şikayat ettiği “50+1” ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tayyar, “Geçmişte karşı çıkmış, ağır eleştirilere muhatap olmuş biri olarak söz hakkım var. 50+1, Cumhurbaşkanımıza ve sisteme kurulan tuzaktı. Düzeltilebilirdi, vakti geçti. Yeni tartışma, seçimle ilişkilendirilir. Kazanmaya odaklanmalı, kazanınca biz değiştirmeliyiz.” dedi.

50+1’İ SOROSÇULAR GETİRDİ

Tayyar daha sonra bu açıklamalarıyla ilgili Odatv’ye şunları söyledi: “AK Parti kurulmadan önce de Başkanlık sistemini savunan birisiyim. Türkiye’de parlamenter sisteminin iflas ettiğini savunuyordum” dedi.

Sosyal medya hesabında ‘Erdoğan’a tuzak kurdular’ diyen Tayyar, kastettiği isimlerin ise ‘Soros ve ekibinin AK Parti içindeki uzantıları’ olduğunu söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)