Son Dakika Haberler

AKP’li Şamil Tayyar, Boğaziçili öğrencileri 15 Temmuz görselleriyle tehdit etti

AKP’li Şamil Tayyar, Boğaziçili öğrencileri 15 Temmuz görselleriyle tehdit etti
Okunma : Yorum Yap

Eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar, Boğaziçili öğrencileri 15 Temmuz görselleriyle tehdit etti…

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Erdoğan’ın okullarına rektör atadığı  AKP milletvekili adayı Melih Bulu’nun atamasına ilişkin dün bir protesto eylemi düzenlemişti. Yandaş basın ve Aktrol ordusu sosyal medyadan başlattığı kampanya ile eylem yapanların öğrenci değil ‘terörist’ olduğunu söyleyerek öğrencileri hedef gösterdi. Bugün pek çok öğrenci ev baskınlarıyla gözaltına alındı. 

Öğrencileri hedef gösteren isimlerden biri de eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar oldu. Tayyar, Bulu’yu protesto eden öğrencileri 15 Temmuz’da darbeye kalkışanlarla eş tutarak öğrencileri 15 Temmuz fotoğraflarıyla tehdit etti.

Tayyar, dün üniversite önünde protesto yaptıkları sırada polis müdahalesine maruz kalan öğrencilere yönelik Twitter hesabından paylaştığı mesajında, “Bir rektör atamasına itirazı, ‘katil polis’ sloganıyla şiddete dönüştürenler, darbe çığırtkanlığı yapanlar, ülkenin huzurunu bozarak darbe heveslilerinin değirmenine su taşımak istiyorsa, bilsinler ki akıbetleri 15 Temmuz gecesinden daha beter olur” diye yazdı.

Tayyar, geçmişte FETÖ lideri Fethullah Gülen’e olan hayranlığı ile tanınıyordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)