Son Dakika Haberler

AKP’li Şamil Tayyar, yardım işini şova dönüştüren ‘hadsiz’ AKP’liye tepki gösterdi

AKP’li Şamil Tayyar, yardım işini şova dönüştüren ‘hadsiz’ AKP’liye tepki gösterdi
Okunma : Yorum Yap

AKP’li Şamil Tayyar, yardım işini şova dönüştüren ‘hadsiz’ AKP’liye tepki gösterdi; Tayyar’a yanıt Barış Atay’dan geldi: Sahibinin sesi olmasın?

CHP’nin çabaları sonucunda üreticinin elinde kalan ve depolarda çürümeye terk edilen tonlarca patates ve soğan devlet tarafından satın alınarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı. Ancak, dağıtım işini şova çeviren AKP’li yetkililer muhalefetin eleştirilerinin hedefi oldu. Rahatsız edici bu duruma AKP’li bazı isimler de sessiz kalmadı.

Eski AKP Milletvekili Şamil Tayyar, ihtiyaç sahibi ailelere patates ve soğan dağıtılırken fotoğraf çektirenlere tepki göstererek bunu yapanı “hadsiz” olarak niteledi.

Tayyar, “Hükümet, salgının tahribatını azaltmak için ihtiyaç sahiplerine patates, soğan ve çeltikten oluşan 2.2 milyon tonluk gıda yardımı yapıyor. Bir hadsiz çıkıp bu insani tavrı şovuna malzeme yapıyor. Bir çuval patatesle poz vermek, neyin nesi?

Yapmamız gereken çok iş var, çook!” dedi.

Barış Atay: “Sahibinin sesi olmasın?”

TİP Milletvekili Barış Atay ise, Tayyar’ın paylaşımına Erdoğan’ın kameralar karşısında yaptığı bazı yardımları gösteren fotoğrafları da ekleyerek şu soruyu sordu:

“Neyin nesi acaba ya? Sahibinin sesi olmasın?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)