Son Dakika Haberler

Bakanların gözetiminde rüşvet iddiası! AKP’li başkan rüşvet olayını bilen bakanları ifşa etti

Bakanların gözetiminde rüşvet iddiası! AKP’li başkan rüşvet olayını bilen bakanları ifşa etti
Okunma : Yorum Yap

Bakanların gözetiminde rüşvet iddiası! AKP’li başkan rüşvet olayını bilen bakanları ifşa etti


AKP’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, daha önceki AKP’li belediye başkanının bir iş yerinden 500 bin lira rüşvet aldığının bakanlar tarafından telekonferansta söylenmesi üzerine bu bilgiye tepki göstererek konuyu gündeme taşıdı.

Gerçekgündem’de yer alan habere göre AKP’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan, gerçekleştirilen telekonferansta daha önce görev yapan AKP’li belediye başkanının bir iş yerinden 500 bin lira aldığı ve bakanların konuya sessiz kaldığı gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile tartışma yaşadığını açıkladı. Aputkan, söz konusu rüşvet skandalıyla ilgili “Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun dedim ve toplantıdan ayrıldım.” ifadelerini kullandığını sosyal medyadan duyurdu.

Aputkan soruşturma açılmasını talep edeceğini belirtti.

Antalya’nın Serik ilçesinde 2014 – 2019 döneminde AKP’li Ramazan Çalık belediye başkanlığı yapmıştı.

Enver Aputkan’ın açıklaması şöyle oldu:

Bugün saat 14.00’da Antalyamız ve ilçelerine yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP milletvekillerimiz AK Parti ve MHP belediye başkanlarımız, AK Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans yapılmıştır. Toplantı sırasında MHP Milletvekili sayın Abdurrahman Başkan ve AK Parti Milletvekili sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum Günübirlik Alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde, Serik Belediyesi tarafından Günübirlik Alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca Dışişleri Bakanı, “Başkan olay sizinle ilgili değil daha önceki döneme ait bir olaydır” dedi. Turizm Bakanı da aynı şekilde daha önceki döneme ait dedi. Ben de Turizm Bakanı’na “Devlet Bakanı olarak bunu biliyor da üzerine gitmiyorsanız yazıklar olsun” dedim ve toplantıdan ayrıldım. 60 civarında kişinin katıldığı bu toplantıda geçen 500.000 lira para alınma olayı ile ilgili 2 Bakan’dan, sayın milletvekillerimizden ve 2 il başkanımızdan gerekli açıklamaların yapılmasını istiyorum. Bu 500.000 lira konusuyla ilgili sayın İçişleri Bakanımızdan soruşturma yapılması için müffettiş talebinde bulunacağım. Kamuoyuna saygılarımla”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)