Son Dakika Haberler

AKP’li Ünal fena çuvalladı: ‘128 Milyar Dolar’ın sadece ’60 milyarına’ yanıt verdi

AKP’li Ünal fena çuvalladı: ‘128 Milyar Dolar’ın sadece ’60 milyarına’ yanıt verdi
Okunma : Yorum Yap

“En iyi ben savunurum” yarışında fena çuvalladılar!


AKP’li Mahir Ünal, ‘128 Milyar Dolar’ın sadece ’60 milyarına’ yanıt verdiği tweet’i ile sosyal medyada alay konusu oldu. Ünal, hatasını anlayınca paylaşımı aceleyle sildi…


AKP’liler muhalefetin ısrarla sorduğu ‘128 milyar dolar nerede’ sorusu karşısında en iyi cevabı verme yarışına girdi. Ancak AKP’liler verdiği her yanıtta ayrı çuvalladı.

AKP Grup Başkan Vekili Mahir Ünal “128 milyar dolar nerede” sorusuna, “128 milyar lira nerede” diye yanıt verdi ve bu yanıtı bile sadece 60 milyarlık bir harcamayı gösteren belge oldu. Ünal, hatasını anlayınca tweet’ini aceleyle sildi. 

CHP, eski Hazine ve Maliye bakanı Berat Albayrak’ın görev döneminde Merkez Bankası’ndan 128 milyar dolar satıldığını belirterek, paranın akıbetini sorduğu bir kampanya başlattı. Birçok ilde CHP’nin “128 milyar dolar nerede?” yazılı afişleri ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçu gerekçesiyle indirilirken kampanya sosyal medyada hız kesmeden devam ediyor.

AKP’liler, her gün daha çok kişinin sorduğu paranın akıbeti ile ilgili birbirinden farklı açıklamalar yapıyor.

Ünal, Twitter’da konuya ilişkin yaptığı ilk paylaşımında “128 milyar TL nerede” diye soranlara gelsin yazarak sosyal destek programlarına 60 milyar lira harcandığını gösteren belge paylaştı. Ünal, Dolar cinsinden sorulan parayı, Türk lirası üzerinden yanıtladı ve paylaştığı belge de bunun yarısı kadarını gösteriyordu.


AKP’li vekil daha sonra ilk paylaşımını silerek yeni bir paylaşım yaptı. Bu kez ‘128 milyar’a hiç değinmeden yine 60 milyar liralık bir döküm yaptı.


Farklı yanıtlar!


AKP Milletvekili Hamza Dağ “128 milyar dolar kasada, havaya mı uçtu?” yanıtını verirken AKP Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli ise “30 milyar doları ithalatçılar satın almış. 2019 ve 2020 yıllarında toplam 36 milyar dolarlık altın ithalatı gerçekleştirildi. 75 milyar doları Türkiye’de yerleşik gerçek ve tüzel kişiler tarafından satın alınmış. Yani 75 milyar dolarlık TL cinsinden hesaplarını dolara çevirmişler. Bu 75 milyar dolar Türkiye’deki bankalarda hesaplarda durmaktadır” yanıtını vermişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)