Son Dakika Haberler

‘Aniden gelişti’ denilen olayda kürsüdeki AKP’li vekil, o çocuğun babasının avukatı çıktı

‘Aniden gelişti’ denilen olayda kürsüdeki AKP’li vekil, o çocuğun babasının avukatı çıktı
Okunma : Yorum Yap

‘Aniden gelişti’ denilen olayda kürsüdeki AKP’li vekil, o çocuğun babasının avukatı çıktı

İsmail Saymaz Trabzon’daki ‘o olayın’ tesadüf olmadığını yazdı. Saymaz, Kılıçdaroğlu’na kürsünden “hain” diyen çocuğun babasının avukatının AKP Milletvekili Salih Cora olduğunu belgeleriyle ortaya koydu. Cora, olay sırasında oradaydı.

Kürsüdeki AKP’li vekil, Trabzonlu çocuğun babasının avukatı çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Trabzon’da, 10 yaşındaki B.G.’nin, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bulunduğu platforma çıkarılarak Kılıçdaroğlu’na hakaret etmesinin ardından tartışmalar sürerken o olaya ilişkin yeni detaylar da ortaya çıkıyor.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’den dönerken gazetecilere konuşan Erdoğan, konuya ilişkin “Trabzon’da bir evladımız sahneye gelmek için ağlayarak çok ısrar edince biz de yanımıza çağırdık. Kendisi o esnada mikrofonu kapıp bir şeyler söyledi. Esasında çocuk ne demiş önemli değil. Nihayetinde çocuktur. Ama bununla ilgili bir sürü şey konuşuldu. Onların öyle demesi, böyle demesi çok da önemli değil. Biz ne yaptığımıza bakacağız; bu ülkenin evlatları arasında hiçbir ayrım yapmadan yolumuza da aynı kararlılıkla devam edeceğiz.” dedi. Ortaya çıkan görüntüler durumun aniden gelişmediğini kanıtlamış olsa da Gazeteci Saymaz da bugünkü yazısında bir kez daha yaşananların tesadüfi olmadığını ortaya koydu.

Gazeteci İsmail Saymaz, konuya ilişkin ulaştığı yeni detayları yazdı. Saymaz, “Görüntüleri biraz geriye saralım. Bu skandaldan önce B.G., kürsüde Erdoğan’a sarılıp babasının 10 yıldır cezaevinde olduğunu ve onu çok özlediğini söyledi. Erdoğan da sol yanında duran AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora’yı işaret ederek, “Avukat burada” dedi. O an çocuk ile Cora konuştu da… Oysa Erdoğan’ın haberı var mı bilmiyorum, Cora 2015 yılında milletvekili olmadan önce B.G.’nin babası Bülent G.’nin iki avukatından birisiydi.” dedi.

Saymaz, çocuğun babası Bülent G.’nin yıllardır tutuklu bulunduğunu, Bülent G.’nin 21 eylemden toplam 21 yıl 92 ay 90 gün kesinleşmiş cezası olduğunu aktardı.

Saymaz, şöyle devam etti:

“Bülent G.’nin kabarık bir sabıka kaydı görünüyor. Hayli kriminal biri… Örneğin, 27 Temmuz 2010 günü Trabzon’un en kalabalık noktası olan Uzun Sokak’ta, suç örgütü lideri Şeniz Dervişoğlu Grubu’ndan İ.G.’ye ruhsatsız silahla ateş etti. Ardından iki arkadaşının kullandığı araçla kaçtı. İ.G. ayağından vuruldu. Kalabalıktan üç kadın ve bir erkeğin ayaklarına kurşun isabet etti. İki kadının ayaklarında sıyrıklar oluştu. Trabzon 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen bu davada Bülent G.’nin avukatlığını sonradan AK Parti Trabzon Milletvekili olan Cora yaptı. Bülent G.’ye sekiz ayrı yaralama ve ruhsatsız silah bulundurmak suçundan 15 yıl hapis cezası verildi. Bülent G.’nin karıştığı başka suçlar var. Örneğin, 24 Mart 2011’de Trabzonspor Bulvarı’nda ruhsatsız silahla birden çok ateş etmek. Ya da 8 Şubat 2010’da misafirliğe gittiği evden telefon çalmak. Çömlekçi Mahallesi’nde 2 Temmuz 2009’da alkollüyken yedi-sekiz el ateş etmek. Trabzon Cezaevi’ne 12 Temmuz 2008’de esrar sokmak. Trabzon Havalimanı’nda 8 Ocak 2009’da ruhsatsız silah ve mermiyle yakalanmak. 23 Mart 2006’da araçla seyir halinde ateş etmek. 2005’te tehditle haksız menfaat sağlamak.”

İşte Saymaz’ın paylaştığı belgeler:

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink