Son Dakika Haberler

AKP’li Yasin Aktay’ın göçmen savunması: Misafir bereketiyle gelir!

AKP’li Yasin Aktay’ın göçmen savunması: Misafir bereketiyle gelir!
Okunma : Yorum Yap

AKP’li Yasin Aktay’ın göçmen savunması: Misafir bereketiyle gelir!

AKP’li Yasin Aktay, “Aç olan ‘Açım’ diye bağırmaz. Bu, işin sömürüsü” dedi. Akay, Suriyeliler konusunda izlenen tüm politikaların arkasında durduğunu belirterek “misafir bereketiyle gelir” dedi. Akay, “göçmenleri Türkiye’de tutmamız için ABD ve AB’den gelecek olan bütçeyi mi kastediyor” yorumuyla eleştirilerin hedefi oldu. Aktay, son olarak “Suriyeliler giderse, ülke ekonomisi çöker” sözleriyle tepkilere neden olmuştu.

AKP Eski Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, katıldığı bir canlı yayında kullandığı ifadelerle dikkat çekti. Aktay, “Zannetmeyin öyle bugün ‘Açız maçız’ diyen insanların hiçbirisi aç değil. Zaten aç olan ‘Açım’ diye bağırmaz. ‘Açım’ diyenler genellikle bu işin sömürüsünü yapan insanlardır, politize etmeye çalışan insanlardır.” diye konuştu.

AKP’li Yasin Aktay, son günlerin en çok tartışılan konusu Suriye ve Afgan göçlerine dair yaptığı açıklamalar esnasında şu ifadeleri kullandı:

“Ekonomi konusunda benim kendi kişisel paradigmam biraz daha manevi boyutla irtibatlıdır. Ben rızka inanırım, rızkın Allah’tan olduğuna inanırım. Biz böyle inanırız. Misafir rızkıyla gelir. Zannetmeyin öyle bugün ‘Açız maçız’ diyen insanların hiçbirisi aç değil. Zaten aç olan ‘Açım’ diye bağırmaz. ‘Açım’ diyenler genellikle bu işin sömürüsünü yapan insanlardır, politize etmeye çalışan insanlardır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)