Son Dakika Haberler

AKP’liler de Ayasofya İmamına tepkili: “Kabak tadı verdi”

AKP’liler de Ayasofya İmamına tepkili: “Kabak tadı verdi”
Okunma : Yorum Yap

AKP’li isimlerden “gericilerin gözdesi”ne ayar!

AKP’liler de Ayasofya İmamına tepki gösterdi: “Kabak tadı verdi”…

Ayasofya imamının siyasi konularda yaptığı açıklamalar ve sık sık polemik içinde olması artık sadece muhalefetin değil, iktidarın da tepkisine neden oluyor. İktidar, Ayasofya imamı Boynukalın’a “ayar” vermek zorunda kaldı. AKP’li Bülent Turan, Ayasofya ‘Baş İmamı’ Mehmet Boynukalın’a “Sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte!” diye seslenirken Yiğit Bulut, “Herkes işini yapsın!!” diyerek uyardı. Yandaş gazeteci Fuat Uğur ise “Polemiğin içine dalması da kabak tadı verdi” dedi. Boynukalın’a tepki gösteren AKP’li isimler, trollerin saldırısına uğradı.

Son dönemde sosyal medya paylaşımlarıyla gericilerin gözdesi haline gelen Ayasofya ‘Baş İmamı’ Mehmet Boynukalın’a AKP’den ‘ayar’ geldi. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Twitter hesabı üzerinden Boynukalın’a seslenerek “Ayasofya’nın açılışı gibi tarihi bir meydan okumayı gölgede bırakacak bir tavırla sürekli polemiklerin içinde olmanız Ayasofya için bedel ödeyen herkesi üzmekte! Bir siyasi değil, kardeşiniz olarak bu mecrada/usulle olmanızın kimseye faydası olmadığı kanaatindeyim” dedi.

SARAY’DAN DA TEPKİ

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın bu çıkışına Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Üyesi Yiğit Bulut’tan destek geldi. Bulut, Twitter hesabından “Sayın Turan çok kibar ifade etmiş! Herkes işini yapsın!! Ciddi bir üzüntü içindeyiz.” sözleriyle Boynukalın’a tepki gösterdi.

YANDAŞ GAZETECİ: KABAK TADI VERDİ

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur da Turan’ın Boynukalın’a yönelik tepkisine destek verdi. Uğur, “Bülent Turan’ınki çok haklı bir eleştiri. Hadi “kadına şiddet”le ilgili “Şiddetin cinsiyeti olmaz” mealindeki sözleri tamam, tolere edilebilirdi. Ama her konuda fikir beyan etmesi ve son olarak Merkez Bankası ve faiz kararları polemiğinin içine dalması da kabak tadı verdi.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)