Son Dakika Haberler

AKP’liler ölüm tehditleri yağdırdı! Milletvekili, AKP İstanbul İl Başkanı, öğretmen, gazeteci, Pelikancı… Hepsi tehditte yarıştı!

AKP’liler ölüm tehditleri yağdırdı! Milletvekili, AKP İstanbul İl Başkanı, öğretmen, gazeteci, Pelikancı… Hepsi tehditte yarıştı!
Okunma : Yorum Yap

AKP’liler ölüm tehditleri yağdırdı! Milletvekili, İl Başkanı, öğretmen, gazeteci, Pelikancı… Hepsi tehditte yarıştı!


Anketler, Koronavirüs sürecini ve ekonomiyi doğru yönetemeyen iktidarın oylarının eridiği söylüyor. Halkla bağını koparan ve yeni bir rejim inşa eden iktidarın tabanı hızla erirken iktidar kanadı daha da saldırgan bir tutum takındı. Artık milletvekilinden il başkanına, gazetecisinden öğretmenine kadar, kaderi Saray’ın varlığına bağlı herkes, muhalefete açıkça “ölüm tehditleri” yağdırıyor.

Yandaşlar artık kimsenin konuşmasına tahammül edemiyor. Tehdit edilen isimlerin listesi kabarık.

ÖZEL’E ‘MEZAR’ TEHDİDİ


CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in “AKP eriyor; seçimle geldiniz seçimle gideceksiniz” sözlerini çarpıtırak kamuoyuna ‘darbe çağrısı‘ gibi yansıtan iktidar ve çevresi, toplumu kışkırtmakla yetinmedi, Özel günlerdir tehdit ediliyor.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Özel’i ülkücü hareketle tehdit ederek “Haddini bil. Ülkücü Hareket sana haddini bildirmeyi bilir” dedi.


Eski AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Özgür Özel’in açıklamalarının ardından sosyal medya hesabından mezar imasında bulunarak “Biz size 2 metrekarelik yer açarız” dedi.


ÖZIŞIK: ERDOĞAN KIRMI ÇİZGİMİZ

Eski Gülenci, gazeteci Süleyman Özışık ise çektiği videoda Özgür Özel’i “Erdoğan bu ülkede yüzde 53’ün kırmızı çizgisidir. Onu namusumuzu korur gibi koruruz. Sizi cehenneme kadar kovalarız” sözleriyle tehdit etti.


AKP İSTANBUL İL BAŞKANI, CANAN KAFTANCIOĞLU’NA ‘BOĞAZIN SULARINI’ HATIRLATTI!


AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu ‘ölümle’ tehdit etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Halk TV’de AKP’ye yönelik eleştirilerini dile getirdiği ifadeleri çarpıtıldı. Kaftancıoğlu’nun “Şöyle bir gerçeklik var ki bu korkuları, bu savrulmaları, akılla değil öfkeyle hırsıyla 1 kişinin aklıyla iş yapmaları iktidarı hiç iyi bir yere götürmüyor. Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliğini, hatta bir sistem değişikliğini görüyorum. Bu ülkede halkın gerçekten gözü açıldı.” yorumundan “Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde” ifadesini öne çıkaran yandaş medya ve iktidar kanadı bunu “darbe çağrısı” olarak kamuoyuna pazarladı.

Kaftancıoğlu’na yönelik başlatılan linçe AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da katıldı.   Şenocak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Seçimle olmazsa bir şekilde’ Milletimiz buna en son yelteneni 15 Temmuz’da Şehitler Köprüsü’nden Boğaz’a dökmüştü. Anlaşılan bünyesine demokrasi fazla gelen CHP İl Başkanı, genlerine uygun maceralar arıyor. Haberi olsun; Boğaz bu mevsim serin, yazın da derindir” ifadelerini kullanarak Kaftancıoğlu’nu tehdit etti.

BARIŞ ATAY DA HEDEFTE


1 Mayıs vesilesiyle Taksim’e çelenk koymak isteyen grupta yer alan TİP Milletvekili Barış Atay’da hedef gösterilerek tehdit edilenler arasındaydı.

MHP’li Cemal Enginyurt, “vatan haini” dediği Barış Atay için polisleri göreve çağırarak “Gereğini yapın” dedi.


MEB’E BAĞLI ÖĞRETMENDEN ÖLÜM TEHDİTLERİ


Eğitim Sen Mersin Şubesi, sosyal medya hesabından İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve TİP Hatay Milletvekili Barış Atay’ı tehdit eden paylaşımlar yapan öğretmen Salih Öz hakkında Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü’nü göreve çağırdı. Sendika yaptığı açıklamada, “Toplumu ayrıştırmak, kin ve düşmanlığı yaygınlaştırmak, toplumun bir kesimini aşağılamak suçunu işleyen Salih Öz “ölüm tehdidi” içeren mesajlarını korkusuzca yayınlarken Milli Eğitim Müdürlüğünün adı zikredilen sözde eğitimci hakkında nasıl bir uygulama yapacağını takip edeceğiz” dedi. Öğretmen Salih Öz sosyal hesabından yaptığı paylaşımlarda Canan Kaftancıoğlu, Barış Atay ve CHP’li isimleri hedef aldı.


VE DİĞERLERİ…


“And olsun ki Barış Atay’ı vurucam”


‘@YlmzIrU’ adlı kullanıcı “And olsunki  baris atay’i vurucam kendisi simdiden sikayetci olabilir” diyerek TİP Milletvekiline ölüm tehdidinde bulundu.


HİLAL KAPLAN İSE BİR AKADEMİSYENİN PEŞİNDEYDİ


Pelikancı olduğu iddia edilen gazeteci Hilal Kaplan’ın hedefinde ise Akademisyen Özgür Demirtaş vardı. Kaplan, trollerin eleştirilmesine tepki göstererek Demirtaş’ı üniversitesine şikayet etti. Kaplan, Özgür Demirtaş’ın tweetini paylaşarak “Söyleyin ayağını denk alsın” tehdidinde bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)