Son Dakika Haberler

AKP’lilerin “etik ve milli” hesaplarından muhalif kadınlara ‘tecavüz’ tehditleri yağıyor

AKP’lilerin “etik ve milli” hesaplarından muhalif kadınlara ‘tecavüz’ tehditleri yağıyor
Okunma : Yorum Yap

AKP’lilerin “etik ve milli” hesaplarından muhalif kadınlara ‘tecavüz’ tehditleri yağıyor


AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Etik kurallara uyan milli hesaplarla” takipleşeceğini duyararak hesaplara bayrak sembolü eklemeleri konusunda sosyal medyada çağrıda bulunmuştu. Ünal’ın önerdiği işareti koyan hesaplar ‘tacizci’ çıktı. Hesaplardan yapılan taciz ve tehditlerin hedefi muhalif kadınlar oldu. Tacizci hesaplardan oyuncu Berna Laçin, avukat Feyza Altun, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve haber spikeri Nevşin Mengü hedef alındı.

AKP’liler arasında başlatılan “Milli hesaplar yan yana” kampanyası sonrası ‘milli hesaplardan’ muhalif kadınlara yönelik “tecavüz” tehdidi içeren paylaşımlar yapılıyor.


CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve gazeteci Nevşin Mengü, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın “Etik kurallara uyan milli hesaplar” diye tanımladığı hesaplardan gelen taciz ve hakaret içeren mesajları paylaşarak tepki gösterdi.


‘ÖYLE İŞARET KOYMAKLA OLMUYOR


AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, kullanıcı isimlerinin yanına “Türk Bayrağı emojisi” koyanları “Etik kurallara uyan milli hesaplar” olarak nitelemiş ve bu hesapları takip edeceğini söylemişti.


Canan Kaftancıoğlu sosyal medya hesabından Mahir Ünal’ın, “milli hesap” tanımı yaptığı paylaşıma taciz ve hakaret içeren mesajların görsellerini paylaşarak cevap verdi. Kaftancıoğlu, “Canan’ı ben alırım, hakkında çok güzel planlarım var”, “Canan’ı kangal köpeğe düşünmüştük”, “Canan’ı bana versinler tek başına yeterim ona” ifadelerinin yer aldığı taciz ve hakaretleri paylaştı ve Ünal’a şöyle seslendi:

“Yardımcı olayım, etik kurallara sonuna kadar uyan hesaplarınızı takip etmeyi gözden kaçırdıysanız eğer… Haksızlık olmasın arkadaşlara… Unutmadan; etik kurallara uymak, işaret koymakla değil, etik ilkelere inanmakla oluyor. Hatırlatmayı görev sayarım…”

‘İNSAN MÜSVEDDELERİ’


Nevşin Mengü de “milli hesaplardan” gelen taciz ve hakaret içeren mesajlara isyan etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)