Son Dakika Haberler

Akşener’den Demirtaş’ın ‘kahvaltı misafirliğine’ yanıt: Kan davalınız bile olsa içeri alırsınız

Akşener’den Demirtaş’ın ‘kahvaltı misafirliğine’ yanıt: Kan davalınız bile olsa içeri alırsınız
Okunma : Yorum Yap

Akşener’den Demirtaş’ın ‘kahvaltı misafirliğine’ yanıt: Kan davalınız bile olsa içeri alırsınız


Meral Akşener, Demirtaş’ın kahvaltı çıkışına “Kan davalınız bile olsa içeri alırsınız” diye yanıt verdi.

Edirne Cezaevi’nde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, muhalefetteki partilerin geçmiş sorunlarını aşma bağlamında, aile ziyaretlerinin yapılabileceğini savunmuş ve dışarda olsa eşi Başak ile birlikte Meral Akşener’i evinde ziyaret edebileceğini  söylemişti. Demirtaş, Ruşen Çakır’a verdiği röportajda “siyasi amaçla bir araya gelmeden önce tüm liderler, sırf aile ziyareti kapsamında ve insani ilişki çerçevesinde, bir kahvaltı için herhangi bir liderin evinde buluşarak birbirlerini daha yakından tanımaya, daha iyi anlamaya gayret edebilirler. Mesela ben dışarıda olsaydım bir sabah Başak ile birlikte Meral Hanım’ın kapısını çalar ve ‘Kahvaltıya geldik’ derdim.” demişti. HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kahvaltı sözleri ile ilgili soruyu yanıtlayan İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız” ifadesini kullandı.


Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programında soruyu yanıtlayan Akşener şöyle konuştu:

“Haberin tamamını okumadım. Ama şunu söylemek isterim. Güneydoğu’da şöyle bir gelenek var, kan davalınız bile olsa kapınızı çaldığı zaman içeri alırsınız. Evin en yaşlısı tarafından karşılanır. Sonra kapıdan çıkıp gittikten sonra davanız devam eder. Güneydoğu’nun böyle bir özelliği var.”

Meral Akşener, sözlerinin başında, partilerini değerler üzerinden kutuplaştıran anlayışı ortadan kaldırmak üzere kurduklarını da söyledi. Akşener, “İnsanlar birbirleriyle derin dostluklar kurmak zorunda değil ama saygı göstermek zorunda. Bunun yaptığınız zaman derin sorunlar ortadan kalkar” da dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)