Son Dakika Haberler

Ezber bozuyor: Akşener’den İmamoğlu’nun ‘8 Mart’ mesajıyla ilgili açıklama

Ezber bozuyor: Akşener’den İmamoğlu’nun ‘8 Mart’ mesajıyla ilgili açıklama
Okunma : Yorum Yap

Ezber bozuyor: Akşener’den İmamoğlu’nun ‘8 Mart’ mesajıyla ilgili açıklama…

Ekrem imamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla attığı mesajda HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in isimlerini birlikte kullanması sebebiyle İYİ Parti cephesinden tepki sesleri de yükseldi. İmamoğlu’nun tweetiyle ilgili konuşan Meral Akşener ise, “Sayın İmamoğlu’nun attığı tweeti arkadaşlarımızın çoğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular ben de saygı duyuyorum” diyerek tartışmalara nokta koydu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla attığı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ı etiketlediği tweet siyaset gündemine bomba gibi düştü. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu başta olmak üzere İYİ Parti cephesinde tepkiye neden olan tweetle ilgili açıklama yapan Genel Başkan Meral Akşener ise şunları söyledi:

“* İnsanların konuşmaktan korkmadığı bir Türkiye inşa etmeye çalışıyoruz. Bunun ilk örneği kendi partimizdir.

* Dolayısıyla hem sayın İmamoğlu’nun tweeti hem de sayın Ağıralioğlu, kendi tutumlarını, kendi görüşlerini dile getirdiler. Hürriyetçilik ilkesi içinde değerlendirilmesi gereken iki bakış açısı.

* Sayın İmamoğlu’nun attığı tweeti arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu beğenmedi. Fikirlerini ortaya koydular ben de saygı duyuyorum.”

BULDAN’DAN İMAMOĞLU’NA TEŞEKKÜR


Öte yandan, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ise Twitter’da Ekrem İmamoğlu’na, “Teşekkürler Sn. Başkan” paylaşımıyla teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)