Son Dakika Haberler

“Nur topu gibi bir Ümit Özdağ partisi geliyor”

“Nur topu gibi bir Ümit Özdağ partisi geliyor”
Okunma : Yorum Yap

Akşener’i kalleşlikle suçlayan Ümit Özdağ’dan ‘Nur topu gibi bir parti’ geliyor…

➡️Ümit Özdağ ihraç kararının iptali sonrası Akşener’in görüşme talebine yanıt vermediğini söyledi, ‘Bir kalleşlikle karşı karşıya kaldım’ dedi.

İyi Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun Fethullahçı olduğu iddiasında bulunan, bu açıklama sonrası İyi Parti’den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, mahkemeden kendisi adına olumlu bir karar çıkarmış, partiden ihracı iptal edilmişti. Bu iptal kararı sonrası Akşener’le görüşmek isteyen Özdağ talebine yanıt alamazken, konuyu köşesine taşıyan Abdülkadir Selvi, Özdağ ile görüştüğünü ve Özdağ’ın yeni bir parti hazırlığında olduğu iddiasını köşesine taşıdı.

Selvi, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Ümit Özdağ cumartesi günü Meral Akşener’den görüşmek için randevu talebinde bulunmuş. Ama şu ana kadar bir dönüş olmamış. ‘Meral Hanım’a çok kızgınım’ dedi. ‘Bir kalleşlikle karşı karşıya kaldım’ diye konuştu. Pazartesi akşamı yeni sistemle ilgili olarak İYİ Parti milletvekillerine bir bilgilendirme yapıldı. Ümit Özdağ oraya da davet edilmedi. Haliyle bugün yapılacak İYİ Parti grup toplantısına da katılmayacak.”

“Gerçi Ümit Özdağ bunu yazınca rahatsız olmuyor ama adım adım yeni bir parti kurmaya doğru gidiyor” diyen Selvi, “Ümit Özdağ MHP’ye dönemez. İyi Parti’den de ikinci kez ihraç edilecek. Bu durumda nur topu gibi bir Ümit Özdağ partisi kalıyor. MHP’den biraz daha milliyetçi bir parti.” diye ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)