Son Dakika Haberler

Yaza hazır mısınız?

Yaza hazır mısınız?
Okunma : Yorum Yap

Yaza hazır mısınız?

Akyaka’da Totelya Otel’in huzurunu tadın…

Bu yıl gerçekten çok zor geçti. Normal hayatın koşuşturmasının yanı sıra bir de salgın sürecini yaşadık. Sizi bilmem ama ben her zamankinden daha çok özledim yazı. Doğa yürüyüşleri yapmak, ayaklarımı suya sokmak için gün sayıyorum adeta.

Ülkemiz her bölgesiyle ayrı bir güzelliğe sahip ve doğusundan batısına her mevsim farklı tatil alternatiflerinden yararlanmak mümkün; ancak biz Türkiye insanı genelde yazları tatil yapmayı seviyoruz sanki ne dersiniz? Ve elbette deniz bu tatilin vazgeçilmez parçası. Ancak Muğla‘nın Ula ilçesinde yer alan Akyaka Mahallesi muhteşem doğasıyla hem deniz aşıklarına hem yeşil örtüsüyle doğaseverlere hitap ediyor.

Denizi, güneşi, tarihi ve yemyeşil doğasıyla insanı büyük şehrin kaosundan uzaklaştıran doğa harikası bir yer Akyaka. Barların bulunduğu sokakları ne kadar hareketli ve gürültülüyse de, sakinlik arayanlara uygun yerler de mevcut. Akyaka, bir tarafinda Azmak Deresi, diğer tarafında harika koyları ve Gökova Körfezi ile ruhunuzda detoks etkisi yaratıyor. Hareketli geceleriyle canlandırıp doğasıyla sakinleştiriyor.

Ama ben defalarca gittiğim bu yerde daha çok dinginlik arayanlardanım. O ara sokaklardan 5 dakikalık sakin bir yürüyüşle barlar sokağına inmeyi, birkaç kadeh rakıdan sonra o huzurlu Totelya Otel‘ime dönmeyi hiçbir şeye değişmem. Totelya Otel‘in sahibi Bahadır Bey ile ayak üstü sohbeti… Bazen o sohbete kapılıp anılardan konuşmayı… Bahçesindeki huzuru, mis gibi çiçek kokusunu… Bazen Bahadır Bey‘in gitarını kapıp gelmesini (ki laf aramızda gitarı amatör çalanlardan değil)… Hiçbir şeye değişmem.

Akyaka’ya gidip de Totelya Otel‘e uğramamak, uğrayıp da Bahadır Bey ile tanışmamak olmaz. Totelya‘da mutlaka konaklayın, bahçesinde buz gibi bir şeyler ya da akşam çayı için, sabah nar ağaçlarının altında kahvaltı edin. Totelya‘nın terasında oturup eşsiz manzaranın tadını çıkarın.

Totelya Otel’de tüm yılın yorgunluğundan arının ve güzel anılarla dönün evinize. Ve elbette salgından kurtulduğunuz eski güzel günlerinize…

Yazı iple çekiyorum… Doğayı çok özledim.

Açelya ADA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)