Son Dakika Haberler

Alçı: Öğretmenler rahata alıştı sanki

Alçı: Öğretmenler rahata alıştı sanki
Okunma : Yorum Yap

Keşke herkes saçmalayarak para kazansa!

➡️Nagehan Alçı: “Öğretmenler rahata alıştı sanki”…

➡️HaberTürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle okulların neredeyse bir senedir kapalı olduğunu hatırlatarak, “Öğretmen ve öğrencilerin rahata alıştığını” savundu.

“Okulları kapalı tutarak bir nesli mahvetmek üzereyiz” görüşünü savunan Alçı yazısında, “Türkiye, okullarını en uzun süre kapalı tutan ülkeler listesinde en yukarılarda. Pandemi başladığından yani Mart 2020’den beri -aradaki kısa bir süre belli sınıflar için uygulanan haftada 2 gün modelini saymazsak- milyonlarca öğrenci okula gidemiyor. Çocuklar neredeyse okula gitme alışkanlığını kaybetmek üzereler.” dedi.

Alçı, “Öğretmenler olduğu yerden uzaktan eğitime devam ediyor. Onlar da farkında uzaktan eğitimin neredeyse hiçbir geri dönüşünün olmadığının. Ne sınav var, ne sağlıklı bir kontrol. Hele Anadolu’da, köylerdeki durumu unutun! Ama öğretmenler de öğrenciler de okulsuzluğa, rahata alıştı sanki… Hakikaten isyan ediyorum! Okulları açmaya ne zaman öncelik vereceğiz?” ifadesini kullandı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)