Son Dakika Haberler

Alevi kadınlar: Gülfer Akkaya candır, yargılamaktan vazgeçin

Alevi kadınlar: Gülfer Akkaya candır, yargılamaktan vazgeçin
Okunma : Yorum Yap

Alevi kadınlar: Gülfer Akkaya candır, yargılamaktan vazgeçin …

Alevi inanç yürütücüsü Ana’lar, zakirler, Alevi kurum eşit (eş) başkanları, bölge başkan ve temsilcilerinden oluşan Alevi kadınlar, 26 Nisan günü başlayacak olan HDP’lilerin yargılandığı Kobane mahkeme öncesinde bir açıklama yaparak yazar Gülfer Akkaya’ya sahip çıktılar.

Barışı, eşitliği, özgürlüğü savunan Gülfer Akkaya’nın davada iddia edilen suçlamalarla ilişkilendirilmesini kabul etmediklerini belirten Alevi kadınlar, Gülfer Akkaya ve diğer HDP’lilerin yargılamaktan vazgeçilmesini isteyerek daha fazla mağduriyet yaşatmadan dosyanın kapatılmasını, tutukluların serbest bırakılmasını talep ettiler.

17+ Alevi Kadınlar grubunun çağrısıyla Türkiye, Kıbrıs ve Avrupa’da yaşayan Alevi kadınların yaptığı dayanışma açıklamasının tam metni şöyle:

“Gülfer Akkaya emeği, aklı, enerjisi ile tüm kadınların güçlenmesi için çeyrek asırdır feminist mücadele içinde yer alan aktif, aynı zamanda yaptığı araştırmalar, yazdığı makale ve kitaplarla kadınların belleğinin oluşmasına da katkı sağlayan yazardır. On yıla yakın süredir özel olarak Alevi kadınların güçlenmesi için mücadele eden canımızdır.

Bulunduğu, çalışma yürüttüğü her alanda savaşın değil barışın, ayrımcılığın değil eşitliğin, baskıların değil özgürlüğün sağlanması için çabalamıştır.

Biz aşağıda imzası bulunun Alevi kadınlar, barışı, eşitliği, özgürlüğü savunan Gülfer canımızın bu davada iddia edilen suçlamalarla ilişkilendirilmesini kabul etmiyoruz.

Hem Gülfer canımızı hem de diğer arkadaşlarımızı bu hukuksuz, asılsız, siyasi davadan yargılamaktan VAZGEÇİN, arkadaşlarımızı daha fazla mağdur etmeden dosyayı kapatıp herkesi SERBEST BIRAKIN diyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)