Son Dakika Haberler

Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümünde adı geçen Ümitcan Uygun’un annesi, intihar etti!

Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümünde adı geçen Ümitcan Uygun’un annesi, intihar etti!
Okunma : Yorum Yap

Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümünde adı geçen Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun, kendini silahla vurarak intihar etti! Çakır’ı seks işçiliğine yönlendirdiği iddia edilen Gülay Uygun hakkında Bakanlık soruşturma başlatmıştı

Aylardır Aleyna Çakır’ın ölümündeki sır perdesi aralanmayı beklerken bir numaralı şüpheli Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun, ormanlık alanda
kafasına bir el ateş ederek intihar etti!

Aleyna Çakır’ın ölümünde şüpheli olan Ümit Can Uygun’un annesi ölü bulundu.

Aleyna Çakır’ın ölümünde en önemli şüpheli olan Ümitcan Uygun’un annesi Gülay Uygun’un Aleyna Çakır’ı seks işçiliğine yönlendirdiği iddia edilmiş ve dün sabah (17 Eylül Perşembe günü) Bakanlığın soruşturma başlattığı öğrenilmişti. Gülay Uygun’un intihar ettiği haberinin ardından kamera karşısına geçen eşi ve oğlunun hedefinde Müge Anlı vardı. Sarhoş oldukları dikkatlerden kaçmayan baba ve oğul, Anlı’yı tehdit etti. Ümitcan Uygun’un babası, Aleyna’nın, babasının tecavüzüne uğradığını iddia etti.

21 yaşındaki Aleyna Çakır’ın ölümünde bir numaralı şüpheli Ümit Can Uygun’un annesi Gülay Uygun ölü bulundu. Gülay Uygun’un silahla kafasına ateş ettiği iddia edildi. Gülay Uygun’a ait görüntüler Ümitcan Uygun’un arkadaşının sosyal medya hesabından yayınlandı. Gülay Uygun’un ölmeden önce not bırakarak ölümünden Anlı’yı sorumlu tuttuğu aktarıldı.

Ankara’daki evinde 3 Haziran 2020 tarihinde ölü olarak bulunan 21 yaşındaki Aleyna Çakır’ın ailesi, kızlarının iddia edildiği gibi intihar etmediğini, cinayet sonucu öldüğünü ifade etmişti. Çakır’ın ölümüne intihar süsü verildiğini söyleyen aile, Ümit Can Uygun’un şüpheli olduğunu belirtmişti. Aleyna Çakır’ın komşuları ve arkadaşları da genç kadının sürekli şiddet gördüğünü doğrulayarak Çakır’ın öldürülmüş olabileceğini ifade etmişti. Bir komşu ise Çakır’ın şiddet gördüğü anlardaki ses kaydını ortaya çıkarmıştı.

Aleyna Çakır’ın, şüpheli Ümit Can Uygun’un annesi Gülay Uygun tarafından seks işçiliğine yönlendirildiği iddiası üzerine Bakanlık soruşturma başlattı. Bakanlığın soruşturma başlatmasının ardından Gülay Uygun’un başına silahla tek el ateş edilmiş halde bulunduğu ve intihar ettiği belirtildi.

DHA’da yer alan haberde Ümitcan Uygun’un öğretmen olan annesi Gülay Uygun’un sabah saatlerinde bir akrabasının evine gitmek üzere dışarı çıktığı belirtildi. Daha sonra Gülay Uygun’dan haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi. Gülay Uygun, yakınları tarafından bir akrabasının evine yakın dağlık alanda başından silahla vurulmuş halde bulundu. Sağlık ekiplerince yapılan ilk kontrol sonrası Gülay Uygun’un intihar ettiği bilgisi verildi.

NE OLMUŞTU?

21 yaşındaki Aleyna Çakır’ın (Sema Esen) erkek arkadaşı olduğunu söyleyen Ümit Can Uygun, 3 Haziran günü polisi arayarak Çakır’ı evinde ölü bulduğunu söyledi. Polisin olay yeri raporunda Aleyna Çakır’ın boynunda bornoz kuşağı olduğu, yüzüstü yatar halde bulunduğu, ellerinde ve bacaklarında morluklar bulunduğu bilgisine yer verildi. Olay kayıtlara “intihar” olarak geçti, şüpheli Ümit Can Uygun ise ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Aleyna Çakır’ın hayatını kaybetmesinin ardından Ümit Can Uygun’un kendisine şiddet uyguladığı ve Instagram üzerinden canlı yayın yaptığı ortaya çıktı. Çakır’ın bu şiddet olayının ardından polise şikayette bulunduğu, koruma talep ettiği ve Ümit Can Uygun’a bir ay uzaklaştırma cezası verildiği, Uygun’un ise polise ifade verdikten sonra görüntüleri sosyal medyadan sildiği ortaya çıktı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)