Son Dakika Haberler

Ali Türkşen: Evlatlarımız çatışa çatışa hatlarını kaybetmedi; şehit olmadılar

Ali Türkşen: Evlatlarımız çatışa çatışa hatlarını kaybetmedi; şehit olmadılar
Okunma : Yorum Yap

Emekli SAT Komandosu Ali Türkşen: Evlatlarımız çatışa çatışa hatlarını kaybetmedi; şehit olmadılar


Ali Türkşen, AKP’ye de tavsiyelerde bulundu: “Silah silaha geldin mi karşı karşıya, iki testi vuruştu mu biri kırılırsa öbürü çatlar. Buna da sizin aklınız yetmiyorsa lütfen destek alınız.”

İdlib’de 34 Türkiye askerinin saldırı sonucu hayatını kaybetmesini değerlendiren Emekli SAT Komandosu Ali Türkşen, AKP’nin alması gereken tedbirleri açıkladı.


Ali Türkşen Simurg TV’de İdlib saldırısı hakkında açıklamalarda bulundu. “Bizim orada evlatlarımız çatışa çatışa hatlarını kaybetmediler, şehit olmadılar” diyen Türkşen şu sözlerle konuşmasına devam etti:

Bak çatışma falan yok. İş silaha kaldığı zaman kahramanlığını dahi gösterecek duruma gelemiyor evlatlarımız. Bir binanın tepesine bomba düşen adamın yapacağı bir kahramanlık yok.  Şimdi sen öyle bir tedbir al ki, bu evladımı bir daha 34’üncüsü senin aldığın politik tedbirle tesir altına alınmasın. Silah silaha geldin mi karşı karşıya, iki testi vuruştu mu biri kırılırsa öbürü çatlar. Buna da sizin aklınız yetmiyorsa lütfen destek alınız.  Bunu yapmadığınız sürece bir bu bataklığın içinden çıkacak gibi durmuyoruz.  Elinizdeki silahları tükettiniz. Bir orayla bir burayla konuşup politikanızı da tamamen yediniz bitirdiniz. Yolunda kalanını neyle devam edeceksiniz? Bu ülkenin çok kıymetli, elini taşın altına koyacak insanları var. Onlardan destek almalısınız. Bir şehidimiz daha olursa bu ülke artık bunu kaldırmıyor.  Meclisi salı günü toplama kardeşim. Bu gece topla şimdi topla. Neyin varsa paylaş. Bize söyleme kardeşim. 10 sene sonra öğrenelim. Girin kafa göz orada birbirinize ama bir çözüm çıkartın oradan.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)