Son Dakika Haberler

Ali Türkşen: ‘FETÖ’cü doktorlardansa Covid-19’u tercih ederim

Ali Türkşen: ‘FETÖ’cü doktorlardansa Covid-19’u tercih ederim
Okunma : Yorum Yap

KHK ile atılan FETÖ’cü doktorların göreve gelmesine karşı çıktılar!


Ali Türkşen: ‘FETÖ’cü doktorlardansa Covid-19’u tercih ederim …


Eski asker, Ergenekon ve Balyoz sanığı Ali Türkşen, ihraç edilen sağlıkçıların salgından doğan ihtiyaç nedeniyle göreve iade edilmelerine karşı çıktı. Türkşen, bu karara “FETÖ’cü doktorlardansa Covid-19’u tercih ederim” diye tepki gösterdi.

Koronavirüs salgını nedeniyle kamudan ihraç edilmiş 15 bin civarında sağlıkçının görevlendirilmesi tartışılırken emekli asker, Ergenekon ve Balyoz darbe davaları sanığı Ali Türkşen’den tepki çeken bir açıklama geldi. Türkşen, “Şimdi size evinizde, ailenizle, tüm iletişim kanalları açıkken oturmak zor geliyor ya, biz bunu ‘FETÖ’cü hainlerden sebep yıllarca yaşadık zaten. Bu nedenle ‘FETÖ’cü doktorlardansa Covid-19’u tercih ederim. Hiç değilse bu virüs kendini saklamayan, ne olduğu belli delikanlı bir virüs” dedi.

“COVİD-19 BUNLARI GÖRSE…”


Ali Türkşen, kendisine gelen tepkileri de “Türkçe konuşup yazabiliyorlar. Bunun dışında ortak bir yönümüz yok. Halkımıza ettikleri eziyet yetmedi, hala klavye başında çemkiriyorlar. Bildiğin düz kötüler. COVID-19 bunları görse kaçacak delik arar. Sabah beri engelle engelle bitmediler” sözleriyle yanıt verdi.

“ÜZERİNE ALINAN ALINSIN”


Türkşen daha sonra “Yanlış anlayacak bir şey yok. ‘FETÖ’cü dedim, KHK’lı vb. demedim. Üzerine alınan alınsın. Her KHK’lı elbette ‘FETÖ’cü değil. Her beraat eden ya da hakkında dava açılmayan da masum değil. Onlar zaten kendilerini bildikleri için masumlar üzerinden sisteme sızacak yer arıyorlar tekrar” paylaşımında bulundu.

HÜRRİYET’TEN TOYGUN ATİLLA DA KARŞI ÇIKTI

Hürriyet gazetesi muhabiri Toygun Atilla da  “Askeri lise öğrencilerine “elverişsiz” raporu veren, benzer bir sürü kurumda aynısını yapan ve kendi militanlarına yer açanlar ‘FETÖ’nün doktorlarıydı. Şimdi Korona virüsü döneminde bu doktorları sistem içine dahil etmeye çalışan kafalar maalesef hiç bir şey anlamamış” sözleriyle ihraç hekimlerin göreve iade ihtimaline karşı çıktı.

REKTÖR GÜR: İYİ DÜŞÜNSÜNLER


Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof Dr Ali GÜR de karşı çıkanlardan. Gür, KHK’lı akademisyenler, doktorlar ve sağlık çalışanlarını suçlayan paylaşımda bulunarak “Son günlerde ülke olarak coronavirus salgını ile mücadele ederken ‘FETÖ’ mensupları bunu fırsata çevirip propaganda yapmaya başlamışlar. Aşı bulacaklarını ve kendilerinin en iyi bilim adamı olduklarını iddia ediyorlar. Terör örgütü mensuplarına bu cesareti verenler iyi düşünsünler.” dedi.

DİPLOMAT YAZGAN DA KARŞI!


Dışişleri Bakanlığı bürokratlarından Büyükelçi Ceren Yazgan da, tartışmalarla ilgili yorum yaptı.

“Bu virüsün saldırı tarzı aynı ‘FETÖ’ vb yapılara benziyor” diyen Yazgan, “sizin bağışıklık sisteminizi size karşı kullanabiliyor- hücrelerinizi birbirinize kırdırıyor. Iyileşende kalıcı hasar yaratabiliyor. Salgın siyaseti/ yönetimi ise bu virüsten bağımsız- toplumun genel direnci ile alakalı.” ifadelerini kullandı.
Kaynak: Kronos

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)