Son Dakika Haberler

Alper Taş’tan Erdoğan’a ‘dil koparma’ tepkisi

Alper Taş’tan Erdoğan’a ‘dil koparma’ tepkisi
Okunma : Yorum Yap

Alper Taş’tan Erdoğan’a tepki: ‘Şu cuma namazı bitse de ona buna bir çaksam’ mı diyorsun?

Erdoğan, 2017 yılında çıkardığı “Şahane Bir Şey Yaşamak” adlı şarkısındaki “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” sözleri nedeniyle hedef gösterilen Sezen Aksu’yu camide yaptığı konuşmayla hedef aldı. Erdoğan, dün cuma namazı için gittiği camide “Hz. Adem efendimize kimsenin dili uzanamaz. O uzanan dilleri yer geldiğinde koparmak bizim görevimizdir. Havva validemize kimsenin dili uzanamaz” demişti. Erdoğan’ın camideki bu sözlerine SoL Parti PM üyesi Alper Taş, tepki geldi. Taş, “Ya arkadaş cuma namazına gidiyorsun. İnsan nefsini terbiye etmek için namaz kılar. Ya sen rükuya, secdeye giderken ne düşünüyorsun? ‘Şu cuma namazı bitse de ona buna bir çakayım’ mı diyorsun, bunu mu düşünüyorsun, bunu mu kuruyorsun kafanda?” dedi.

Halk TV’nin konuğu olan Alper Taş, Erdoğan’ın camide yaptığı konuşma ile Sezen Aksu’yu hedef alan sözlerine tepki gösterdi. Taş, “Siz tek tip insan yaratmaya çalışıyorsunuz; Dinci ve kinci!” diyerek sert ifadeler kullandı.

Alper Taş’ın ifadeleri şöyle:

“Bunlar, Anadolu toprağından değil!”

“Bunlar Anadolu değil, bunlar Anadolu toprağından değil. Bunlar Anadolu toprağının hoşgörüsünü, çeşitliliğini kavramış insanlar değil. Tam tersine bu zenginliği tüketmekle kendilerini görevlendirmiş insanlar.

“‘Şu cuma namazı bitse de ona buna bir çakayım’ mı diyorsun?”

Ya arkadaş cuma namazına gidiyorsun. İnsan nefsini terbiye etmek için namaz kılar. Ya sen rükuya, secdeye giderken ne düşünüyorsun? ‘Şu cuma namazı bitse de ona buna bir çakayım’ mı diyorsun, bunu mu düşünüyorsun, bunu mu kuruyorsun kafanda?

Bari camide yapma!

Bari cuma namazında yapma, camide yapma bari ya. Buradan tartışmak istemiyorum konuyu ama bizim analarımızın, babalarımızın da dini var.

“Bir çıkın kardeşim Allah’ın arkasından”

Ne diyor Süleyman Soylu? ‘Bize Allah yaptırıyor’ diyor. Bir çıkın kardeşim Allah’ın arkasından. Bunları sömürmeyin, istismar etmeyin artık ya! Bırakın din insanların vicdanlarında kalsın.

‘Siyasal mühendisliğe karşıyız’ dediniz, ideolojik siyasal mühendislik yapıyorsunuz!

Siz bize siyasal islam ideolojinize dayalı bir din mi dayatıyorsunuz? Yani siz kalkıp ‘siyasal mühendisliğe karşıyız’ dediniz, ideolojik siyasal mühendislik yapıyorsunuz. Siz tek tip insan yaratmaya çalışıyorsunuz; Dinci ve kinci!… biz dinci ve kinci olmayacağız kardeşim!

“Bu dini de siyasal islamcılardan kurtararak biz özgürleştireceğiz”

Bizim inançlarla sorunumuz olmadı. Bizim müslümanlıkla sorunumuz olmadı. Yalandır o anlatılanlar. Hatta hiçbir inançla sorunumuz olmadı. Ama biz siyasal islamcılıkla ve dincilikle mücadele yaptık ve yapacağız. Çünkü siyasal islamcılık insanların dinini siyasi ve ticari sömürü haline getiriyor. Hatta açıkca söylüyorum, bu dini de siyasal islamcılardan kurtararak biz özgürleştireceğiz. Ait olması gerektiği yere, insanların vicdanına biz teslim edeceğiz. Bu ülkenin devrimcileri, solcuları bunu yapacak.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink