Son Dakika Haberler

Altaylı, Abdulkadir Selvi’yi ‘Peker’ üzerinden hedef aldı

Altaylı, Abdulkadir Selvi’yi ‘Peker’ üzerinden hedef aldı
Okunma : Yorum Yap

Altaylı, Abdulkadir Selvi’yi ‘Peker’ üzerinden hedef aldı …

Altaylı, Selvi’nin sorusuna “Adliye koridorlarında karşılıklı davamızı beklerken ben bir köşede ayakta dikiliyordum. Sedat Peker ise yanında onlarca adamı ile imza dağıtıyordu adalet dağıtılması beklenen yerde. Şimdi amiral kayığının iktidara fazlasıyla yakın olduğunu her fırsatta vurgulayan yazarları soruyor, “Sedat Peker’i kim kullanıyor?” diye. Vallahi yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu. Siz de “Sedat Bey” diyordunuz” sözleriyle yanıt verdi.

Hürriyet gazetesi Abdulkadir Selvi’yi hedef alan Fatih Altaylı, “Biz Peker’in ölüm tehditlerini sineye çekmeyip, hakkımızı mahkemelerde ararken bugün Sedat Peker’e sallayanlar için o ‘Ünlü işadamı Sedat Bey’ idi.” ifadelerini kullandı.

Sedat Peker videolarına bir yazı da Habertürk yazarı Fatih Altaylı’dan geldi. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi’nin iki gün önceki “Sedat Peker’i kim kullanıyor” başlıklı yazısına tepki gösteren Altaylı, “Vallahi yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu. Siz de ‘Sedat Bey’ diyordunuz. Şimdi kim kullanıyor bilemem.” diyerek karşılık verdi.

Altaylı yazısında, “Niye Sedat Peker’le ilgili bir şey yazmıyorsun? Ne yazayım kardeşim, izliyorum, dinliyorum. Biz vakti zamanında bu köşede Sedat Peker ve benzerleri ile ilgili çok şey yazdık. Biz Peker’in ölüm tehditlerini sineye çekmeyip, hakkımızı mahkemelerde ararken bugün Sedat Peker’e sallayanlar için o ‘Ünlü işadamı Sedat Bey’ idi. İktidar partisi lehine mitingler düzenliyordu Rize’de. İktidar karşıtı olan kim varsa da alayını tehdit ediyordu kan banyoları ile. Adliye koridorlarında karşılıklı davamızı beklerken ben bir köşede ayakta dikiliyordum. Sedat Peker ise yanında onlarca adamı ile imza dağıtıyordu adalet dağıtılması beklenen yerde. Şimdi amiral kayığının iktidara fazlasıyla yakın olduğunu her fırsatta vurgulayan yazarları soruyor, “Sedat Peker’i kim kullanıyor?” diye. Vallahi yakın zamana kadar sizinkiler kullanıyordu. Siz de “Sedat Bey” diyordunuz. Şimdi kim kullanıyor bilemem. Dediğiniz gibi Arap emirlikleri de olabilir, FETÖ’cülükten içeri atılan işadamları da olabilir, herkes olabilir. Çünkü bunlar kullanışlıdır. Bunları bugün kullananlar görmez mi ki, dün kullananların aleyhine dönenler, yarın da bugün kullananların aleyhine döneceklerdir. Doğru olan bunları uzak tutmaktır, olmaları gereken yerde tutmaktır.” ifadesini kullandı.

Altaylı yazısında şunları kaydetti:

“Güçlü iktidarlar döneminde bu gibi organize suç örgütleri sinerler. İktidar zayıfladıkça hortlarlar. AK Parti iktidarının ilk yıllarına bakın, bir de bugüne bakın ne demek istediğimi anlarsınız.”

“Bakın görmüyor musunuz, dün iktidarın en has adamı Sedat Peker idi, şimdi iktidara sövüyor. Aynı günlerde iktidara sövüp, başbakanları tehdit edeni ise bugün iktidarı savunuyor. Yarın ne olacağını bu yüzden kimse bilemez. Böyle bir rezalette en iyisi hiç araya girmemektir. Çünkü aralarındaki meseleyi bilmemizin imkanı yoktur. Bildiğimiz ise şudur. Güçlü iktidarlar döneminde bu gibi organize suç örgütleri sinerler. İktidar zayıfladıkça hortlarlar. AK Parti iktidarının ilk yıllarına bakın, bir de bugüne bakın ne demek istediğimi anlarsınız.”

PEKER’DEN SELVİ’YE: DÜŞKÜN

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker de yayınladığı 5. videoda, kendisiyle ilgili “Sedat Peker’i kim koruyor, kim konuşturuyor?” başlıklı bir yazı kaleme alan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi’yi hedef almış ve Selvi’ye ağır hakaretlerde bulunmuştu. Peker, “Sana o yazıları kimin yazdırdığını da biliyorum, düşkün, primci, yazıklar olsun lan sana, adam değilsin lan sen, hiçbir zamanda olamazsın” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)