Son Dakika Haberler

Altaylı, AKP’ye oy veren kadınlara ateş püskürdü

Altaylı, AKP’ye oy veren kadınlara ateş püskürdü
Okunma : Yorum Yap

Fatih Altaylı, AKP’ye oy veren kadınlara ateş püskürdü: “Buna oy veren kadınlarda hiç mi izan yok, hiç mi kadınlık onuru yok!”


Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Zeynep Şenpınar’ın, sevgilisi tarafından bayram sabahı bıçaklanarak öldürülmesinin ardından genç kadına yönelik skandal açıklamalarda bulunan AKP’li Hamdullah Arvas’a yönelik sert ifadeler kullandı. Altaylı, Arvas’a olduğu kadar AKP’ye oy veren kadınlara da ateş püskürdü.

Fatih Altaylı, Zeynep Şenpınar’ın milli sporcu sevgilisi tarafından canice öldürülmesinin ardından sosyal medyada yaptığı açıklama ile büyük tepki toplayan Hamdullah Arvas’ı köşesine taşıdı. Hamdullah Arvas’ın, Şenpınar’ın öldürülmesinin ardından “özgürlük düşkünü” ve “gayrimeşru yaşam” ifadeleri kullanmasını sert bir dille eleştiren Altaylı, “Buna oy veren kadınlarda hiç mi izan yok, hiç mi kadınlık onuru yok!” ifadelerini kullandı.

Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Bir genç kadın, sevgilisi tarafından göğsüne saplanan bıçak ile öldürülüyor. Anası, babası, kardeşleri, dostları, sevenleri olan 23 yaşında gencecik bir kadın. Ve adını ağzıma almayı ağzımı pisletmek olarak gördüğüm bir belediye meclis üyesi öldüreni değil de öleni pespaye bir tonda suçluyor. Bu pis cinayeti yaşam tarzına bağlıyor ve normalleştiriyor. Utanmadan, arlanmadan. Sanki onun göstermeye çalıştığı sözde muhafazakarlığa uygun yaşam tarzındaki kadınlar asla şiddete ve cinayete maruz kalmıyormuş gibi. Bu kafalar bize yabancı değil. Bu aşağılık zihniyeti biliyoruz ve tanıyoruz. Ama merak etiğim bir şey var. Buna oy veren kadınlarda hiç mi izan yok, hiç mi kadınlık onuru yok!”

NE OLMUŞTU?


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü’nden geçen yıl mezun olan Zeynep Şenpınar eski erkek arkadaşı, milli boksör Selim Ahmet Kemaloğlu tarafından öldürülmüştü. AKP’nin İBB ve Esenyurt Belediye Meclis Üyesi Hamdullah Arvas, Zeynep Şenpınar’ın öldürülme sebebinin kişisel yaşantısı olduğunu iddia ederek, “Dikkat edin son yıllarda soysal medyada özellikle Zeynep Şenpınar benzeri kadın ölümleri gündeme getiriliyor. Hikaye aynı; özgürlük düşkünü bir kadın ve gayrimeşru yaşantısı içinde geçen bir ölüm hikayesi. Sizce bu tesadüf mü, yoksa maksatlı yapılan bir algı yönetimi mi? Edep yahu” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)