Son Dakika Haberler

Altaylı, Ruhsar Pekcan ile ilgili ‘dezenfektan skandalının’ gerçek boyutunu açıkladı

Altaylı, Ruhsar Pekcan ile ilgili ‘dezenfektan skandalının’ gerçek boyutunu açıkladı
Okunma : Yorum Yap

“Tam bir vicdansızlık tam bir …… (Bu kelimeyi yazmamayım da dava açamasın)”

Fatih Altaylı, Ruhsar Pekcan ile ilgili ‘dezenfektan skandalının’ gerçek boyutunu açıkladı…

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, görevden alınan eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kendi bakanlığına dezenfektan satması ile ile ilgili skandalın gerçek boyutunu yazdı. Altaylı, Pekcan’ın şirketi aracılığıyla bakanlığa sattığı dezenfektan ilgili olarak; “Bakan Pekcan, Bakanlığına sadece ürün satmakla kalmamış aynı zamanda kendi Bakanlığını kazıklamış. Aracı firmaya bile kârla sattıkları göz önüne alınırsa bakanlığa geçirilen kazık en az yüzde 100. İyi de görevden alınmak Bakan Pekcan’ı kurtarır mı?” ifadelerini kullandı…

Eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve eşi Hasan Pekcan’a ait şirketin, bakanlığa piyasanın üzerinde bir fiyata dezenfektan sattığı ortaya çıkmıştı. Bakan Pekcan olayın ortaya çıkmasından sonra önceki gün görevden alındı.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde Ruhsar Pekcan ile ilgili olarak; “Kendi bakanlığına, devlete, bitmemiş yetime hadi hepsini geçtik kendisini oraya oturtanlara attığı milyonlarca liralık kazığın hesabı sorulmadan öylece gidecek mi! Cebine koydukları ile!” diyerek satışla ilgili ayrıntıları paylaştı.

Fatih Altaylı yazısında şunları söyledi:

“Kendi Bakanlığına kendi şirketinin ürününü satan Bakan gitti. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın kendine ait firmaların ürettiği temizlik malzemelerini başında bulunduğu Bakanlığa sattığı ortaya çıkmıştı hatırlayacaksınız. Rezaletin ayyuka çıkmasından sonra Bakan görevden alındı. O nedenle mi alındı yoksa zaten işini iyi yapmadığı için mi alındı bilmiyorum ama sonunda alındı. Çok da iyi oldu. Ancak rezaletin gerçek boyutu yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Bakan Pekcan, Bakanlığına sadece ürün satmakla kalmamış aynı zamanda kendi Bakanlığını kazıklamış. Normalde kamunun haklarını korumak için oturtulduğu koltukta, kamuyu kendi şirketleri lehine zarar sokmuş.

Bakan’a ait Karon Mühendislik ve Nanoksia şirketleri aracı firmaya 100 liraya sattıkları, perakende fiyatı 150 TL olan ürünleri Bakanlığa kilosu 175 TL’den satmışlar. Aracı firmaya bile kârla sattıkları göz önüne alınırsa demek ki Bakanlığa geçirilen kazık en az yüzde 100. Maliyetine satsa “Bakanlığı koruyor” deyip hak vermek mümkün ama Bakanlığı kazıkladığı aşikar. Tam bir vicdansızlık tam bir …… (Bu kelimeyi yazmamayım da dava açamasın)

İyi de görevden alınmak Bakan Pekcan’ı kurtarır mı? Yaptığı bu etik davranış yanına kâr mı kalmalı! Kendi bakanlığına, devlete, saçı bitmemiş yetime hadi hepsini geçtik kendisini oraya oturtanlara attığı milyonlarca liralık kazığın hesabı sorulmadan öylece gidecek mi! Cebine koydukları ile!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)