Son Dakika Haberler

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ümitcan Uygun hakkında ağırlaştırılmış müebbet talep etti

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ümitcan Uygun hakkında ağırlaştırılmış müebbet talep etti
Okunma : Yorum Yap

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ümitcan Uygun hakkında ağırlaştırılmış müebbet talep etti…

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Esra Hankulu’nun evinde ölü bulunmasına dair soruşturmasında Ümitcan Uygun hakkında ağırlaştırılmış müebbet talep etti. 25 yaşındaki Hankulu, Ankara Mamak’taki evinde 5 Ağustos’ta ölü bulunmuştu.

Hankulu’nun ölümüne ilişkin hazırlanan iddianamede, sanık Ümitcan Uygun’un Esra Hankulu’nu öldürdüğü, diğer 2 sanığın ise suç delillerini kararttıklarına vurgu yapıldı. Ümitcan Uygun için ‘kendisini savunamayacak durumdaki kişiyi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Furkan G. ve Dilan C. için ise ‘suç delillerini gizlemek’ suçundan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Hankulu ile geceyi evde geçiren ve gözaltına alınan arkadaşları Dilan C. ile Furkan G., kamuoyunda ‘Aleyna Çakır’ olarak bilinen Sema Esen’in ölümüyle ilgili soruşturmada şüpheli olan Ümitcan Uygun’un da geceyi evde geçirdiğini söylemişti. Bunun üzerine Ümitcan Uygun da gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen Uygun, ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklanmış, Furkan G. ile Dilan C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Soruşturma kapsamında Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilen kan örneklerinin incelenmesi sonucu hazırlanan raporda Hankulu ile evde bulunan Ümitcan Uygun, Furkan G. ile Dilan C.’nin kanında uyuşturucu madde tespit edildi. İstanbul Adli Tıp Kurumunca hazırlanan raporda ise Esra Hankulu’nun künt kafa travması sonrası meydana gelen iç kanama sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)