Son Dakika Haberler

Ankara’da gözaltına alınan öğrenci Erbudak: Polis dizleriyle basarak ayağımı kırdı

Ankara’da gözaltına alınan öğrenci Erbudak: Polis dizleriyle basarak ayağımı kırdı
Okunma : Yorum Yap

Ankara’da Boğaziçi’yle dayanışma eyleminde gözaltına alınan öğrenci Deniz Baran Erbudak: “İlk dizleri ile bastıklarında ayağım kırıldı, daha sonra birden fazla polis basmaya başladı”…

“İki ayrı noktada kırık, çapraz bağlarının kopma ve çok sayıda lezyon…”

Ankara’da Boğaziçi’yle dayanışma eyleminde gözaltına alınan 30 öğrenci serbest bırakıldı: Bir öğrencinin bacağı kırıldı

Devrimci Gençlik Dernekleri’nin paylaşımına göre Deniz Baran, bacağına alçı ve atel takılarak hastaneden serbest bırakıldı. Bacağında kalıcı hasar olma ihtimali var.

Kayyım rektör atanmasını protesto ederken gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 43 öğrenciden biri olan ve polisler tarafından ayağı kırılan Deniz Baran Erbudak, “İlk dizleri ile bastıklarında ayağım kırıldı, daha sonra birden fazla kişi basmaya başladı” dedi.

Erbudak, “İlk dizleri ile bastıklarında ayağım kırıldı hissettim daha sonra birden fazla kişi basmaya başladı. Gözaltına alındıktan sonra Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’ne götürüldüm orada muayene etmeden ‘bir şey yok’ dediler” diye belirtti.

Daha sonra Çankaya ilçesi 29 Mayıs Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığını söyleyen Erbudak, tomografi sonucunda bacağında iki ayrı noktada kırık, çapraz bağlarının kopma ve çok sayıda lezyon olduğunun ortaya çıktığını, ilerleyen günlerde ameliyat edilebileceğini ifade etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)