Son Dakika Haberler

Ankara’da IŞİD’den kurtarılan çocuk Kürtçe ve Arapça ilanla satışa çıkarılmış

Ankara’da IŞİD’den kurtarılan çocuk Kürtçe ve Arapça ilanla satışa çıkarılmış
Okunma : Yorum Yap

Ankara’da IŞİD’den kurtarılan çocuk Kürtçe ve Arapça ilanla satışa çıkarılmış…


Ankara’da geçen hafta IŞİD’e düzenlenen bir operasyon ile örgütün elinden kurtarılan Ezidi çocuğun IŞİD tarafından ‘deep web’de satışa çıkarıldığı ve kurtarma operasyonunun da bu ilandan sonra başladığı ortaya çıktı.

Ankara’da geçen hafta polis operasyonuyla bir IŞİD’linin evinden kurtarılan yedi yaşındaki kız çocuğunun “Derin internetten” satışa çıkarıldığı öğrenildi. Derin internetteki satış odasında çocuğun boydan bir fotoğrafıyla birlikte Kürtçe ve Arapça “satılığa çıkarıldığı” ilanı yayınlandı.

‘Satılık’ ilanı salı günü yayınlandı, polis çocuğun ailesi olduğunu belirterek en yüksek fiyatı vererek alıcı gibi davrandı ve çarşamba günü sabaha karşı Keçiören’de tutulduğu eve baskın gerçekleştirerek çocuğu kurtardı.

Çocuk Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkililerine teslim edilirken onu rehin tutan IŞİD’li ise Ankara TEM ekipleri tarafından gözaltına alındı.

IŞİD’in 2014 katliamı sırasında binlerce Ezidi öldürüldü, binlerce kadın ve çocuk kaçırıldı. Kaçırılan kadınlar ve çocuklar cihatçıların cinsel istismarına uğradı. Binlerce kadın tecavüz sonucu hamile kaldı ve cihatçıların çocuklarını dünyaya getirdi. Kadın ve çocuklar ayrıca Irak ve Suriye’de kurulan köle pazarlarında ve derin internette açık artırmayla satışa çıkarıldı.

Kaynak: Duvar

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

slot siteleri bahis siteleri hacklink