Son Dakika Haberler

Ankara’nın göbeğinde evlere servis ‘şeriat çağrısı’ bildirisi

Ankara’nın göbeğinde evlere servis ‘şeriat çağrısı’ bildirisi
Okunma : Yorum Yap

Ankara’nın göbeğinde sokağa çıkma yasağı gününde evlere servis ‘şeriat çağrısı bildirisi’…


➡️Ankara Mamak’ta evlerin kapısına ‘şeriat çağrısı’ içeren bildiri dağıtıldı. Bildiride Mustafa Kemal Atatürk, devlet memurları ve din insanlarına hakaret ediliyor.


Ankara’nın Mamak ilçesinin Misket Mahallesi’ndeki binalara şeriat çağrısı yapan bildiriler bırakıldı. Bildirilerde, demokrasi ve laikliği ‘küfür’ olarak nitelendirilen ifadeler yer aldı. CHP’li Ali Haydar Hakverdi, duruma tepki göstererek soruşturma başlatılması gerektiğini vurguladı.

Mamak ilçesinin Misket Mahallesi’ndeki binalara ‘şeriat çağrısı’ yapılan bildiriler bırakıldı. Bu sabah saatlerinde binaların kapılarına bırakılan bildirilerde, demokrasi ve laikliği ‘küfür’, oy kullanmayı ise ‘kafirlik’ olarak nitelendiren ifadeler yer aldı. Ayrıca bildirilerde, Mustafa Kemal Atatürk, devlet memurları ve din insanlarına hakaret edildi. Ayrıca bildirilerin sokağa çıkma yasağında dağıtılması da dikkat çekti. Bildirinin sonunda ise ‘Fatih Sadri’ adlı bir kişinin sosyal medya hesabına yönlendirildi.

Olayı sosyal medya hesabından duyuran CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, şunları söyledi:

“Şeriat çağrısı var. Atatürk’e, devlet memurlarına, din adamlarına hakaret var. Kim yaptıysa halkı kin ve nefrete sürüklüyor. Bunu herhangi bir sol yapı dağıtmış olsaydı, hemen gözaltına alınırlardı. Güvenlik kameralarından tespit edilebilir ve soruşturma başlatılmalı.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)