Son Dakika Haberler

Anonymous: Türkiye’deki banka soygunlarının belgelerini yayınlayacağız

Anonymous: Türkiye’deki banka soygunlarının belgelerini yayınlayacağız
Okunma : Yorum Yap

Anonymous: Türkiye’deki banka soygunlarının belgelerini yayınlayacağız …

Dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, ‘Türkiye’de kamu bankaları dışındaki bankaları kapsayan geniş kapsamlı bir siber saldırı düzenleyeceğini’ duyurdu. Anonymous geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın piyasaları manipüle ettiğini söyleyerek “Milyonlarca perakende yatırımcı, hayatlarını iyileştirmek için kripto kazançlarına gerçekten güveniyordu. Tabii ki, yatırım yaptıklarında riskleri biliyorlarda ancak tweetleriniz ortalama çalışan bir insanı açıkça görmezden geliyor.” ifadeleriyle Musk’ı tehdit etmişti.

Geçtiğimiz senelerde Türkiye’yi hedef alan siber saldırılar sonucunda kamu kurum ve kuruluşlarına ait mobil uygulamalar çökerten dünyaca ünlü hacker grubu Anonymous, ‘Türkiye’de banka soygunlarının belge ve ses kayıtlarını yakında paylaşacaklarını’ açıkladı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Anonymous’un konuyla ilgili paylaşımı şöyle:

“Türkiye’de banka soygunlarının sadece kamu bankalarını kapsamadığını gösteren belge ve ses kayıtlarını -eğer teknik sorunlar yaşamazsak- yakın zamanda paylaşacağız.”

NE OLMUŞTU?

Anonymous geçtiğimiz senelerde, Türkiye’yi hedef alan siber saldırılar sonucunda kamu kurum ve kuruluşlarına ait mobil uygulamalar çökmüştü. Anonymous Türkiye’nin DNS’lerine, bankaların web sitelerine, kamu kurum veya kuruluşlara ait web sitelerine ve mobil uygulamalara saldırılara devam edeceğini duyurmuştu.

Ünlü hacker grubu Anonymous geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ı da tehdit etti

Ünlü hacker grubu Anonymous, attığı tweetler ile kripto para piyasasını manipüle ettiği yönünde eleştiriler alan Elon Musk’ı paylaştığı bir video ile tehdit etti.

Hacker grubu Anonymous, SpaceX ve Tesla CEO’su olan Elon Musk’ı kripto para piyasalarını manipüle etmekle suçlayarak, paylaştığı video ile tehdit etti.

Anonymous paylaşımında, “Milyonlarca perakende yatırımcı, hayatlarını iyileştirmek için kripto kazançlarına gerçekten güveniyordu. Tabii ki, yatırım yaptıklarında riskleri biliyorlarda ancak tweetleriniz ortalama çalışan bir insanı açıkça görmezden geliyor.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)