Son Dakika Haberler

Antikapitalist Müslümanlar’dan ‘gerici’ çıkışıyla hedef olan Oya Ersoy’a destek

Antikapitalist Müslümanlar’dan ‘gerici’ çıkışıyla hedef olan Oya Ersoy’a destek
Okunma : Yorum Yap

Antikapitalist Müslümanlar’dan ‘gerici’ çıkışıyla hedef olan Oya Ersoy’a destek: Emevi, Abbasi, Osmanlı ve AKP din anlayışı İslam’ın en gerici ve en bağnaz yorumudur

HDP Milletvekili Oya Ersoy, Meclis’te yaptığı konuşmasıyla özellikle AKP başta olmak üzere, bütün siyasal islamcı çevrelerin hedefi oldu. AKP’nin ‘gerici’ olduğunu söyleyen Oya Ersoy, partisinin İslamcı milletvekillerinden de tepki gördü. Buna karşılık Antikapitalist Müslümanlar’dan Oya Ersoy’a destek açıklaması geldi.

Eski Halkevleri Genel Başkanı, HDP Milletvekili avukat Oya Ersoy, önceki gün Meclis’te yaptığı konuşmada AKP’ye seslenerek “Size neden gerici diyoruz biliyor musunuz? Çünkü sizler 500 yıl geride kalmış Osmanlı’yı, 1500 yıl geride kalmış din esaslı toplum düzenini yeniden hortlatmaya çalışıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Ersoy, bu sözlerin sosyal medyaya düşmesinin ardından başta iktidar çevreleri olmak üzere siyasal islamcıların hedefi oldu.

Ersoy, partisi HDP’nin İslamcı milletvekilleri Hüda Kaya ve Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan da tepki gördü.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu – HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu

Antikapitalist Müslümanlar’dan destek: Çarpıtma, ayıp, haksızlık ve soğuk savaş politikası bir zihniyetin ürünüdür

Antikapitalist Müslümanlar, yaptıkları bir açıklama ile Oya Ersoy’a destek vererek ” ‘İslam düşmanı’ yaftası yapıştırmak çarpıtma, ayıp, haksızlık ve soğuk savaş politikası bir zihniyetin ürünüdür” dedi.

Antikapitalist Müslümanlar’ın destek açıklaması şöyle:

“Oya Ersoy’un Kerbela’dan bu yana yaşanan saltanatçı ve tutucu İslam yorumuna ve AKP’nin “dindar toplum” dayatmasına karşı sarf ettiği sözlere “İslam düşmanı” yaftası yapıştırmak çarpıtma, ayıp, haksızlık ve soğuk savaş politikası bir zihniyetin ürünüdür.”

“Emevi, Abbasi, Osmanlı ve AKP din anlayışı İslam’ın en gerici ve en bağnaz yorumudur”

“Asırlardan bu yana bu topraklarda İslam’ın hangi yorumunun edinildiği ve topluma dayatılmaya çalışıldığı ortadadır. İslam Devleti ya da İslam Toplumu antiİslami’dir. Devletin dini adalettir. Emevi, Abbasi, Osmanlı ve AKP din anlayışı İslam’ın en gerici ve en bağnaz yorumudur.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)