Arda Turan'a 2 yıl 8 ay hapis cezası... - Gazeteler, Haber Manşet, Son dakika Gelişmeleri
Son Dakika Haberler

Arda Turan’a 2 yıl 8 ay hapis cezası…

Arda Turan’a 2 yıl 8 ay hapis cezası…
Okunma : Yorum Yap

Adalet! Kaftancıoğlu’na tweetleri nedeniyle 9 yıl 8 ay; silahla tehdit eden Arda Turan’a 2 yıl 8 ay hapis cezası…

Futbolcu Arda Turan’a şarkıcı Berkay Şahin’in açtığı dava sonuçlandı. Turan, iki yıl sekiz ay 15 gün hapis cezası aldı.

Turan ile Berkay arasındaki kavganın ardından açılan davanın karar duruşması bugün Çağlayan adliyesindeki İstanbul 41’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde yapıldı.

Mahkeme futbolcuya ‘genel güvenliği tehlikeye sokma’dan 10 ay, ‘ruhsatsız silah’tan 10 ay ve 1750 lira adli para cezası, ‘kasten yaralama’dan da bir yıl 15 gün hapis cezası verdi.

Turan’a cinsel taciz suçlamasından ise beraat verildi. Mahkeme, hükmün açıklanmasını geri bıraktı.

Şarkıcı Berkay ise hakaret suçlamasından beraat etti.

‘Ders çıkaracağım’
Mahkeme kararının ardından sosyal medya hesabından yazılı açıklama yayınlayan Turan, ‘çirkin bir iftira’ karşısında haklılığını savunmaya çalıştığını ifade ederek “Tüm bu olumsuzluklara rağmen söylemek isterim ki: ben yine de insanlara, güzele ve iyiye olan inancımı hiç kaybetmedim” ifadelerini kullandı.

Turan şöyle devam etti: “Bu olaylardan kendi adıma da dersler çıkardığım muhakkaktır. Bundan hareketle; çok çalışıp, mesleğimi en iyi şekilde yapıp her zaman yanımda olan ailemi, sevgili eşimi, kulübümü ve dostlarımı gururlandırmak en büyük amacım olacaktır. Son olarak söylemek istediğim şey; bu olayın manşeti; üstüme atılan bu iftiralardan dolayı yaptığım hatalardan aldığım cezalar değil, taciz suçlamasından beraat ettiğimdir. Başımı; kendi huzurundan başka bir yerde eğdirmeyen Allah’a şükürler olsun.”

Ne olmuştu?
Turan, Ekim 2018’de eğlendiği gece kulübünde şarkıcı Berkay’a saldırıp burnunu kırmıştı. Kavga, Arda Turan’ın Berkay’ın eşi Özlem Ada Şahin’i taciz ettiği iddiasıyla çıkan tartışmanın ardından yaşanmıştı.

İstanbul başsavcılığının hazırladığı iddianamede Turan hakkında ‘cinsel taciz’, ‘ruhsatsız silah bulundurmak’, ‘genel güvenliği kasten tehlikeye sokmak’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından 12 buçuk yıla kadar hapis cezası istenmişti. Berkay’a ise ‘hakaret’ suçundan dava açılmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

%d blogcu bunu beğendi: